Skip to content

Jauns sākums

  • Blogs

Starts

Šis ir ilgi gaidītais pirmais ieraksts manā jaunajā blogā. Vēl nekas nav pabeigts, es redzu daudzas nepilnības un nepieciešamus uzlabojumus. Pie tiem šobrīd tiek intensīvi strādāts.

Kāpēc pārvācos? Blogoju jau gandrīz 10 gadus. Divas ilgākās klusuma pauzes bijušas aptuveni divi mēneši un tas, manuprāt, par kaut ko liecina. Es nejautāju sev – vai es to gribu rakstīt, vai man to vajag utt., es vienkārši rakstu. Mērķi un tēmas ir dažādi, bet izteiksmes veids paliek. Laika gaitā sarakstīts daudz kas interesants, vismaz priekš manis paša.

Zināms panīkums pēdējā laikā no manas puses bija jūtams un gribējās pārmaiņas. Reizēm mēdzu iedomāties, kā būtu pārcelt blogu jaunā kvalitātē. Zem wordpress domēna sēdēt ir droši un komfortabli, bet mazliet pietrūkst brīvības. Man gandrīz nav pieredzes ar interneta lapu izstrādi, uzturēšanu utt., bet mana idealizētā pieeja attiecībā pret IT ir – ja man tas nepatīk, tad to var mainīt! Cits jautājums ir, vai es to vienmēr darīšu, bet reizēm tie ir sīkumi. Kaut vai tik vien kā fontu virsrakstam nomainīt. WordPress uzturētajos blogos tādas iespējas ir, bet par maksu. Bet, ja jau jāmaksā, tad kā būtu ar atsperšanos pamatīgākam lēcienam? Pagaidām varu priecīgi konstatēt, ka līdz šim tehniskos jautājumus (kuri atkarīgi no manis paša) risināt ir bijis daudz vieglāk nekā sākotnēji man šķita.

Pie reizes sakārtoju ierakstu kategorijas. Cik esmu novērojis, lielākā daļa blogeru tās lieto diezgan nepārdomāti un es nebiju izņēmums. Tomēr, kad aiz muguras ir jau vairāki simti ierakstu, tad var daudz vieglāk saskatīt, kā esošo saimniecību sakārtot. Tas attiecas arī uz iezīmēm (tags), bet mazākā mērā. Neloloju ilūzijas, ka potenciālie lasītāji uzticēsies, ka “šajā vietnē ar kategorijām nu gan viss būs kārtībā”, bet sakārtotība ir ērtāka arī man pašam.

Satura ziņā turpmākās ieceres ir vairāk rakstīt par grāmatām, turpināt Seno Rīgu un beidzot tā kārtīgāk pieķerties Izzūdošajai Rīgai. Ir ieceres arī citos virzienos, bet tās – kā laiks atļaus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *