Skip to content

Protesti pie MK

Gan jau, ka visi zina par protestētājiem pretī ministru kabinetam. Nesen pagāju viņiem garām, vien ievēroju kaut kādu plakātu krievu valodā, kura saturā necentos iedziļināties.

Kopumā man šis pasākums neliekas sirdij sevišķi tuvs, galu galā uz viena aktīvista iesniegto vēstuli tika saņemta arī diezgan pieklājīga apjoma atbilde. Tāpat arī neesmu ievērojis, ka protestētāji izceltos ar jēdzīgu priekšlikumu piedāvāšanu. Cīnīties ar bezdarbu? Bet kā tieši? Radīt vairāk darba vietas? Bet kur un par kādiem līdzekļiem tās apmaksāt? Nesaku, ka protestētājiem obligāti šie varianti būtu jāpiedāvā, bet izvirzītās prasības – atlaist Saeimu, atkāpties ministru kabinetam utml. neliekas īpaši konstruktīvas.

Toties uzmanība protestētājiem tiek pievērsta ne pa jokam. Diemžēl vai par laimi protesta akciju savā labā grasās pagriezt arī LPP/LC, no kuras viens paprāvs jauniešu bars pievienosies protestam. Pret ko viņi protestē un kādi ir viņu priekšlikumi?

  1. Latvija necenšas aizstāvēt savu viedokli pret SVF.
  2. Latvijai jāatceļ visi nodokļi eksportam.
  3. Augstākajai izglītībai jābūt bezmaksas.
  4. Ministru prezidentam ar SVF jāizstāsta, kas notiek ar valsti.
  5. Samazināt pensionēšanās vecumu par pieciem gadiem.

Man nav īpašu simpātiju pret esošo valdību, tomēr šie uzbraucieni no LPP/LC ir pārāk bezkaunīgi. Latvijas viedoklis attiecībā pret SVF ir ticis aizstāvēts, kā nu tas beigās izdevies, ir cits jautājums, bet mēģinājumi kā tādi ir un ir bijuši. Vienkārši ziņas vajag lasīt / skatīties / klausīties. Tas, starp citu, ļautu arī saprast, kas ar valsti notiek. Ja paši jaunieši ir slinki par to interesēties, tad tās ir viņu pašu problēmas. Un uz tā fona ļoti interesanti izskatās otrā un piektā prasība, jo ziņas nelasoši jaunieši piepeši ir kompetenti spriest par eksporta nodokļiem un jūt līdzi pensionāriem. Manuprāt, pilnīgi acīmredzami, ka viņus kāds centies “apgaismot” ar LPP/LC reklāmas kampaņai piemērotu informāciju, lai arī apgalvots tiek pretējais.

Un vēl es negribētu būt to protestētāju vietā, kuri tur atradās pirms LPP/LC. Jo šobrīd viņi kļūst par LPP/LC reklāmas kampaņas sastāvdaļu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *