Skip to content

Par Latvijas rusifikāciju un partiju sarakstiem Saeimas vēlēšanās

Pēdējos gados notiek spēcīga Latvijas rusifikācija. Jaunais vilnis. Veikalos latviski nesaprotošie pārdevēji. Rīgas Dinamo Krievijas hokeja čempionātā. Puškina piemnieklis Kronvalda parkā. 9. maija svinības pie Uzvaras pieminekļa. Krievijas karodziņi automašīnās. N-tās krievu filmas un seriāli latviešu televīzijas kanālos. Uzturēšanās atļaujas apmaiņā pret nekustamā īpašuma iegādi. Regulāri izteikumi par krievu valodu kā otro valsts valodu. Putins un jaunumi no Krievijas tiek afišēti kā galvenās dienas ziņas masu medijos. Utt.

Agrāk tā nebija. Tas viss ir tapis pēdējos gados. Un tam vajag dot spēcīgu pretsparu. Citādi mēs nemanot rusificēsimies paši. Joprojām sarunās ar krieviem izvēlēsimies krievu valodu. Skatīsimies krievu televīziju, klausīsimies krievu mūziku un lasīsim krievu ziņas. Tad priekš kam mums vairs neatkarība?

2. oktobrī būs Saeimas vēlēšanas. Balsot tajās ir ļoti svarīgi. Īpaši, ja jums visi tie politiķi riebjas. Neaizejot nobalsot, mēs atvieglojam dzīvi visām tām pašām ienīstajām partijām. Viņiem nepieciešams mazāks balsu skaits, lai iekļūtu Saeimā. Ja, piemēram, visi latvieši aizietu uz vēlēšanām, SC nespētu iegūt vairāk par kādām 10 vietām Saeimā un būtu nolemti mūžīgai opozīcijai.

Šoreiz uz Saiemas vēlēšanām pieteikts, man šķiet, rekordmazs sarakstu skaits – tikai 13.

PCTVL. Nesen vienu no viņu galvenajiem “varoņiem” Jakovs Pliners apgalvoja, ka neatzīs okupāciju pat tad, ja to atzīs Krievija. Līdzšinējie darbi PCTVL ir bijuši praktiski neredzami. Mazliet izskatās, ka Putinam & CO PCTVL bīdīšana ir apnikusi, kādēļ tika izveidots Saskaņas centrs un nauda ieguldīta tajā. Loģiski, ka pie PCTVL palikuši tikai tā kvēlākie fani un būs visai grūti tikt pāri 5%.

Līdzšinējos PCTVL darbos gan varu atcerēties arī pāris plusiņus. Viņi savulaik ierosināja sakarīgas kompensācijas denacionalizēto namu īrniekiem un nobalsoja pret koncertzāli. Tiesa, opozīcijā sēžot, viegli ar tādām muļķībām nodarboties. Vēl šad tad ir vērts ieklausīties Plinera un Ždanokas teiktajā. Salīdzinot ar citiem politiķiem, viņi daudz retāk mētā tukšas frāzes un dažādi interpretējamus domu graudus. Kā arī fakts, ka viņi visu laiku palikuši uzticīgi PCTVL, liecina par stabilitāti uzskatos un paredzamību.

Par Ražots Latvijā, Tautas kontrole, Par prezidentālu republiku, Daugava – Latvijai un Kristīgi demokrātisko savienību neko īsti nezinu. Kaķi maisā negribu dabūt, tāpēc par šiem nebalsošu.

Atbildība jeb LSDSP un citi… Šī partija pirms kādiem gadiem 15 bija tikusi pie lielās šprices Saeimā. Ar tiem pašiem – Dineviču un Īvānu priekšgalā. Reālos darbus no tā laika nevaru atsaukt atmiņā. Tādi paši vien bija, kā visi pārējie. Vēl viņi visu laiku dzīvojušies pa Rīgas domi. Negribu tagad novirzīties no tēmas, bet par pamatīgi ielaistajām sociālajām problēmām Rīgā varētu veltīt daudzus jo daudzus rakstus…

LSDSP ļoti regulāri ir iepiņķējušies visādos korupcijas skandālos un skandāliņos. Viens gadījums vēl varētu būt nejaušība, bet vismaz 3-4? Ja kāds vēl tic ļoti sociālajai LSDSP būtībai, atcerēsimies nenormāli dārgo koncertzāles uz AB dambja projektu. LSDSP ar savu nostāju sevišķi nezīmējās, bet par projekta realizāciju nobalsoja gan Īvāns, gan Dinevičs, gan Karpovičs, gan pārējie LSDSP deputāti. Manuprāt, tur vairs pat nekas nav piebilstams.

Saskaņas centrs… Tagad es dziļi nopūšos. Man nav pierādījumu, bet esmu pilnīgi pārliecināts, ka šī partija ir Putina komandas finansēts lolojums. Jūs esiet kādreiz bijuši 9. maijā pie Uzvaras pieminekļa? Es diemžēl jā… Vai tā būtu nejaušība, ka oranžmelno lentīšu uzvaras gājiens Latvijā sākas apmēram tad, kad ar tām sāk zīmēties Putins un CO Krievijā? Vai SC kaut ar vienu vārdu kādreiz ir ieminējušies par latviešu tiesībām, par nepieciešamību jebkā aizstāvēt latviešu kultūru, par vispār jelko latvisku? Neatceros.

Ja es gribētu dzīvot “normālu cilvēka dzīvi”, aizmirstot par savu nacionalitāti, es tāpat kā daudzi, daudzi citi brauktu prom rietumu nevis austrumu virzienā. Krievija, Putina politika un parasto cilvēku labklājība? Jums smiekli nenāk par to?

Vai esiet kādreiz bijuši Daugavpilī? Aizbrauciet pēc tam uz, piemēram, Liepāju un salīdziniet, kura pilsēta vairāk atgādina pamestu provinci un padomājiet, kurā pilsētā kas ir pie varas.

Ja es būtu krievs, diez vai gribētu balsot par SC, jo tas ir sinonīms Putinam un viņa politikai. Diemžēl krieviem nekādas plašās izvēles nav…

Par Labu Latviju. Es pat nezinu, vai par šo vēl ir vērts ko piebilst. Kaut gan vienu lietu gan – nav vērts tērēt laiku un viņos klausīties. Cik esmu dzirdējis, Šķēle vienmēr runā aizplīvurotas un dažādi interpretājamas frāzes. Šlesers brīvi lej ūdeni, kurā virzienā izdevīgi un nekad neatbild uz viņam nepatīkamiem jautājumiem. Pārējie, ak, nu kad kādam citam šajās partijās ir bijusi reāla teikšana? Visiem jābalso tā, kā nosaka šo cilvēku komandētie īkšķi. Reālie darbi… Krīze, Parex glābšana, koncertzāles stumšana, nekustamo īpašumu burbuļa uzpūšana, uzturēšanās atļauju iztirgošana.. vai jums vēl nepietiek un joprojām ceriet uz labu Latviju šo personu izpildījumā?

Zaļo un Zemnieku savienība. Diemžēl daudzi, kuri ar politiku ir uz jūs, izdara izvēli par labu šai partijai tīri nosaukuma dēļ. Vēl ir cilvēki, kuriem simpatizē veiksmīgā Lemberga PR kampaņa. ZZS ir bijuši pie varas praktiski visu laiku, tādēļ viņi ir pilnīgi atbildīgi par jebkurām šmucēm zemnieku un ekoloģijas jautājumos.

Divi spilgtākie piemēri. Sakiet, vai ir normāla situācija, ka spiests savākties milzīgs zemnieku pūlis un protestēt, līdz panāk savu taisnību un zemkopības ministra atkāpšanos? Vai ir normāli, ka Latvijas mazo upju ekosistēma ir pilnīgi sagrauta, pateicoties mazjiem HESiem, no kuriem tautsaimnieciski nav nekādas jēgas – vien tik, cik atsevišķām personām uzvārīties, pārdodot elektrību Latvenergo par dubulto tarifu? Un, vai ziniet, kas par to ir atbildīgi? Pareizi, ZZS.

Par Lembergu. Neaizmirsīsim, ka viņš ir apsūdzēts smagos noziegumos. Tiem, kuri apbrīno Ventspils sakoptību, atgādināšu, ka tas viss ir tikai PR. Ja parastā dienā aizbrauksiet paši uz Ventspili, ievērosiet, cik maz tur vispār ir iedzīvotāju, pēc tam aizbrauksiet uz citām Kurzemes pilsētām, visu sapratīsiet paši. Lemberga nopelns Ventspils sakopšanā ir vienāds ar veiksmīga PR uzturēšanas izmaksām.

Starp citu, atcerieties, kā Emsis Ministru kabinetā pazaudēja koferīti ar 10 tūkstošiem dolāru?

Vēl, kas ir interesanti, ZZS startē tāds VeA pasniedzējs Dmitrijs Smirnovs, kurš savulaik kļuva slavens ar pareģojumiem par lata devalvāciju un milzīgu krīzi. Pēc tam viņš lata devalvāciju paredzēja vēl vairākas reizes un, man šķiet, joprojām pats ir pārliecināts, ka tas notiks kuru katru brīdi. Kompetence laikam nav viņa stiprā puse un Dievs ar viņu, bet balsot par tādu “gudrinieku”..? Labāk nē.

Pēdējā partija. Par šo veidojumu arī neko daudz nezinu. Nu, tur ir Roberts Gobziņš. Un vēl viņiem ir spēcīga 4000 zīmju programma, vienīgā visām partijām, kuru esmu izlasījis :). Ja man uznāks galīgais izmisums, balsošu par viņiem – tiešām kā par pēdējo salmiņu. Jo diemžēl 5% tikt pāri viņiem būs ļoti sarežģīti. Bet, ja kādam riebjas visi politiķi un politika kā tāda, domāju, ka šī partija būtu labākais risinājums.

Vienotība. Visus gadus līdz šim esmu balsojis par JL. Lielā mērā tādēļ, ka tas bija vienīgais nopietnais pretspēks koncertzāles uzsliešanai. Šī jautājuma dēļ pat nogāzās Rīgas domes mērs ar koalīciju un pārbēga vairāki deputāti. Vispār pārbēdzēji līdz šim ir bijusi lielākā JL nelaime. Tādēļ es konsekventi vienmēr svītrošu laukā visus pārbēdzējus, lai kur un par ko balsotu.

Diemžēl Rīgā Vienotības cilvēks numur viens ir fenomenālais Ģirts-Valdis Kristovskis. Viņš savulaik ir paspējis darboties gan Tautas Frontē, gan Latvijas ceļā, gan tēvzemiešos, gan tagad arī PiSā. Vēl viņš ir bijis gan Aizsardzības ministrs, gan eiroparlamentārietis, gan tagad Rīgas domes deputāts. Tas jau nekas, ka Rīgas domi un balsojošos rīdziniekus Ģirts tagad vienkārši uzmetīs un ies Saeimā. Tā dara daudzi, Šleseru ieskaitot. Vēl atceros Ģirtu no viena raidījuma Latvijas radio 4. No sākuma viņš solījās, ka runās tikai latviski, bet jau pēc minūtēm 10 dzirdēju viņu apņēmīgi stomāmies krieviski… Man mazliet palika kauns, lai arī nekad neesmu par viņu balsojis.

Vēl manī lielu skepsi izraisa ilggadīgie politiķi – profesionāļi. Viņi, šķiet, ar laiku pamatīgi atraujas no reālās dzīves un aizpeld kaut kādā savā politikāņu iedomu pasaulē. OK, vide, šķiet, Saeimā un Ministru kabinetā nav nekāda veselīgā, bet vai tāpēc viņiem nevajadzētu kādu brīdi atpūsties un atgriezties uz zemes?

Vienotībā toties ir daudzi man simpātiski cilvēki. Cīnītāja pret koncertzāli – I.Rībena. O.Pulks, kuram vienmēr ar interesanti un vērā ņemami komentāri. A.Buiķis, kura grāmatu esmu lasījis. Galu galā Štokenbergs, kurš panāca referendumus par labu pensionāriem. Un citi.

Visu Latvijai / TB/LNNK. Atzīšos, ka šobrīd diezgan nopietni sliecos par labu šai partiju apvienībai. Tēvzemieši gan man teju vienmēr ir riebušies. Atcerieties un aplūkojiet fotogrāfijās kaut vai Jāni Straumi. Arī jau piesauktajā balsojumā par koncertzāli tēvzemieši konsekventi balsoja PAR.

Visu Latvijai nekad nav tikuši Saeimā. Viņu galvenie spēki – Raivis Dzintars, Imants Parādnieks, Jānis Iesalnieks un Jānis Sils (neesmu pārliecināts, vai viņš ir VL partijā, bet sarakstā kandidē) man ir mazliet zināmi. Es neatbalstu visu, ko viņi saka un uzskata, bet viņiem piemīt viena ļoti jauka īpašība. Viņi ir Latvijas patrioti. Un tādi cilvēki mums tieši šobrīd ir ļoti nepieciešami. Man ir iekšēja pārliecība, ka viņi “nepārkrāsosies” un nemainīs savu iekšējo pārliecību. Kaut vai tādēļ, ka līdz šim viņi Saeimā nav bijuši, tomēr ilgstoši darbojušies, aizstāvot nacionālās intereses. Turklāt Saeimā šobrīd neviena partija nav spējīga dot SC pienācīgu pretsparu. Atliek vienīgi cerēt, ka VL! to spētu.

Šeit ir detalizētāks Vienotības un TB/LNNK/VL! salīdzinājums.

Es vēl personīgi neesmu līdz galam pārliecināts, par ko balsot. Vienotība man nepatīk atsevišķu personāžu un ne pārāk stingrās nostādnes nacionālajos jautājumos dēļ. Savukārt VL/TB/LNNK man neizsakāmi riebjas tēvzemiešu gals. Es negribu balsot par cilvēkiem, kuri iestājušies par koncertzāli.

4 thoughts on “Par Latvijas rusifikāciju un partiju sarakstiem Saeimas vēlēšanās”

  1. Valters Pīlādzis

    Lai iet par Jāni Silu no VL! Šitais buks drīzāk izraus ribas nekā nobalsos pret tautas interesēm. 🙂

  2. Jānis Sils nav ne VL, ne TB/LNNK biedrs. Jāņa Sīļa un viņu domu biedru organizācija “Latviešu Nacionālistu Klubs” jau labu laiciņu sadarbojas ar VL, tā kā Jānis S. izteica velmi piedalīties šajās vēlēšanās kā deputātu kandidātam, tad VL viņam piešķīra vietu sarakstā 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *