Skip to content

Par darba tempu un automatizāciju Rīgas zemesgrāmatā

Šodien biju Rīgas pilsētas zemesgrāmatu nodaļā. Vajadzēja dabūt izziņu iesniegšanai Rīgas domē, ka man nepieder nekādi nekustamie īpašumi. Kantoris atradās svaigi remontētās telpās, bija arī aparāts ar noplēšamajiem numuriņiem rindas ievērošana un pat tualete bija tāda, kurā nebija nepatīkami ieiet.

Mani apkalpojošā darbiniece manu vajadzību saprata jau no pusvārda un uzreiz iedeva man nepieciešamo veidlapu. Momentā, kad mazliet aizkavējos pie viena no anketas punktiem, domādams, ko tur īsti ir jāraksta, saņēmu precīzu paskaidrojumu bez jautāšanas, lai arī darbiniece neredzēja, pie kura punkta esmu aizkavējies. No tā laikam var spriest, cik daudz cilvēku dodas uz šo iestādi ar līdzīgu vajadzību kā es.

Kad atdevu aizpildīto anketu, saņēmu lapiņu, uz kuras bija rakstīts, ka pakaļ savai izziņai varu doties 17. maijā. Šodien ir 6.maijs. 11 dienas man jāgaida uz vienu štrunta izziņu, kuras sagatavošanai, pēc manām domām, jāvelta labi ja minūte, lai ievadītu personas kodu, paskatītos monitorā un nospiestu pogu “drukāt”. Ja rēķina darba dienās, tad pie savas izziņas tikšu pēc 8 dienām.

Manuprāt, Rīgas domei pašai vajadzētu parūpēties, lai šādas izziņas tā saņemtu no Rīgas pilsētas zemesgrāmatas automātiski, bet tā jau laikam ir utopija…

Kā pozitīvu pretstatu varētu minēt Nodarbinātības valsts aģentūru. Cilvēku daudzums, kurš dodas uz NVA, ir krietni lielāks, toties izziņas sagatavošanai darbinieks nepatērē vairāk par divām minūtēm.

Ja jums kādreiz, nedod Dievs, gadās doties uz šo iestādi pēc kādas nebūt izziņas, esiet gatavi sagaidīt līdzīgus “pārsteigumus”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *