Skip to content

Īsais kurss sabiedrības funkcionēšanā bērniem

pirms nedēļas minēju, diezgan netriviāls uzdevums ir izstāstīt bērniem kas un kāpēc notiek šajā liekulīgajā pasaulē.

 • Geji, tie ir cilvēki, kas grib bučoties un precēties tikai ar sava dzimuma cilvēkiem. Viņi nav ne slikti, ne labi. Kāpēc viņi iet praidā? Tāpēc, ka viņiem liekas, ka būt gejam ir baigi forši, viņi ar to lepojas. Es negribu, lai tu esi gejs. Es neko nevarētu izdarīt, ja tu tāds būtu, bet es par to nepriecātos. Jo būt gejam – tas tomēr nav forši. Viņi tikai izliekas, ka tas ir baigi labi, patiesībā viņi māna sevi un citus, bet mēs – vairākums negribam strīdēties un viņus pieciešam.
 • Kāpēc tev ir labi jāmācās? Tev vajadzēs dokumentu, ka esi beidzis skolu. Bet, jā, tavas atzīmes nevienu neinteresēs.
 • Greenpeace, tie ir zaļie. Zaļie rūpējas par dabu, augiem, zvēriņiem. Bet viņi nav labi, jo krievi tikko uzspridzināja milzīgu dambi, kas apslīcināja milzum daudz augu un zvēru, bet Greenpiece izliekas, ka neko par to nezina.
 • Mednieki šauj putnus un dzīvniekus. Kāpēc, vai viņiem nav ko ēst? Nē, viņiem ir ko ēst. Medniekiem vienkārši patīk šaut zvērus un putnus. Bet darīt pāri dzīvniekiem nav pareizi. Kāpēc neviens viņus neaptur? Es nezinu. Varbūt viņu vienkārši ir pārāk daudz.
 • Bēgt no kara ir tikai loģiski, jo tu taču gribi palikt dzīvs. Bet Latvijai laist iekšā bēgļus nav labi. Tāpēc, ka tie nav nav nekādi bēgļi. Kāpēc viņus tomēr tā sauc? Tā vienkārši ir pierasts un viņi paši grib, lai viņus tā sauc. Tad viņiem liekas, ka viņi dabūs te visādus labumus par brīvu. Un citiem, liekas, ka viņi paši ir labāki, par kādu rūpējoties. Gandrīz vienmēr viņiem nav pašiem savu bērnu par ko rūpēties un tad viņi mēģina rūpēties par pilnīgi svešiem cilvēkiem uz mana un tava rēķina.
 • Tas ir parlaments, tur strādā deputāti. Viņi balso par likumiem. Viņi gandrīz nekad tos likumus neraksta, jo gandrīz neviens no viņiem to neprot darīt. Viņi par tiem tikai balso. Vai viņi saprot, par ko paši balso? Es tiešām nezinu. Droši vien lielākoties nē.
 • Senāts ir tiesu augstākā instance. Pie tās vēršas, kad notikusi rajona tiesa un augstākā tiesa un liekas, ka abas kļūdījušās. Vai tā bieži notiek? Liekas, ka jā. Vai senāts nevar kļūdīties? Kāpēc ne, protams, var! Tad sanāk, ka tiesa šad tad spriež pilnīgi nepareizi? Zini, jā, tā ir.
 • Jā, tas ir bija mūsu valsts prezidents. Man viņš nepatīk, viņš daudz melo. Kāpēc tad viņš ir prezidents? Tāpēc, ka viņu ievēlēja citi, līdzīgi cilvēki. Kurš tad ievēlēja tos pārējos meļus? Mēs.
 • Tas ir mūsu jaunais valsts prezidents. Vai viņš ir labāks par iepriekšējo? Nē, tikai citādāks. Kāpēc? Es tev nevaru pateikt, vai viņš melo, bet viņš vienmēr vispirms noskaidro, ko vajag teikt, un runā tikai to. Tā it kā viņš pats nekad neko nedomātu. Varbūt viņš sirdī nav slikts cilvēks, bet, ja viņš atklāti nesaka ko domā, tad viņš ir bezjēdzīgs.
 • Veģetārietis ir cilvēks, kas neēd gaļu. Lielākoties tāpēc, ka negrib ēst dzīvniekus. Jo nevar tikt pie gaļas, nenogalinot dzīvnieciņu, kurš tev nekad neko sliktu nav nodarījis. Vai tev būtu jābūt veģetārietim? Es tev nevaru uz to atbildēt. Tev tas ir jāizdomā pašam.
 • Baznīcā tic Jēzum un tam, ka jāievēro dažādi noteikumi, lai visi labāk dzīvotu. Kāpēc lielākā daļa tos neievēro? Man liekas, ka viņi nesaprot, kam tie ir vajadzīgi. Vēl viņi netic baznīcai. Vai tev vajag tos noteikumus ievērot? Es tev nevaru atbildēt uz šo jautājumu. Es nezinu.
 • Tev nevajag teikt “īzīgi”, tas ir angliski. Nē, nav slikti, ka tu proti angliski. Bet tev nevajag jaukt kopā angļu un latviešu valodu. Kāpēc citi tā visu laiku runā? Tāpēc, ka viņi slikti prot valodu, kurā runā, un tad mēģina izlīdzēties ar vārdu no citas valodas. Bet kā tad tev viņus saprast un kā ar viņiem sarunāties? Es nezinu. Paliec pie latviešu valodas. Viņiem nāksies saprast.
 • Sievietes nemēdz staigāt ar kailām krūtīm. Tas neskaitās pieklājīgi. Vai viņu krūtis ir neglītākas par vīriešu krūtīm? Nē, drīzāk otrādi.
 • Kāpēc tā tante staigā tādā apģērbā, ka krūtis var redzēt? Vai viņa ir nepieklājīga? Es nezinu, galvenais, ka neredz krūšgalus. Vai tad sieviešu krūšgali ir riebīgi vai nepieklājīgi? Nē, bet es tev laikam uz šo nemācēšu atbildēt.
 • Krievi karo Ukrainā tāpēc, ka viņi negrib, lai Ukraina vispār pastāvētu. Viņi grib ukraiņu zemi pievienot Krievijai. Kāpēc? Tāpēc, ka vienkārši grib. Vai viņi nesaprot, ka nodara ukraiņiem daudz posta? Kāds saprot, kāds nesaprot. Līdz galam noteikti nesaprot, jo citādi viņi to nedarītu.
 • Vai kāds tos krievus nevar apturēt? Uzmest viņiem atombumbu? Vienoties ar citām valstīm, ka ar viņiem vispār nemaz netirgojas, paņem ārzemēs esošos krievus gūstā, atņem visus viņu īpašumus, slēdz robežas, dot Ukrainai ieročus un tā tik ilgi līdz Krievija sabrūk vai pati sāk lūgties mieru uz jebkādiem nosacījumiem? Atombumbu mest varbūt nebūtu pareizi, jo tad agrāk vai vēlāk to kāds uzmestu arī mums. Bet pārējo var. Kāpēc tad to nedara? Pārāk daudziem tirgoties ar Krieviju ir pārāk izdevīgi. Vai viņi nesaprot, ko dara? Domāju, ka saprot gan. Vai viņi ir ļauni? Jā, es domāju, ka ir.

3 thoughts on “Īsais kurss sabiedrības funkcionēšanā bērniem”

 1. Vienkārši ģeniāli! Tikai par krūtīm es nepiekrītu. Sievietes nestaigā ar kailām krūtīm, lai vīrieši nepaliktu traki. Neviens negrib, ka vīrieši paliek traki. Arī paši vīrieši nē.

  1. 🙂 Es personīgi nepaliktu traks kailu krūšu dēļ, tāpēc grūti iejusties to ādā, kas pret tām jūtīgāki. Katram savs, tā teikt. Bet viss ir saprotami, iebilde vietā 🙂

 2. Pingback: Stacijas astotais gads – Stacija

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *