Skip to content

Iepazīšanās. Ko vēlas sievietes?

Par pētījumu

Manuprāt, iepazīšanās sludinājumi ir tāds kā neliels, lielākoties nekomerciāls fenomens. Parasti cilvēks tajā cenšas kaut ko pateikt par sevi un norāda kādu vēlamo īpašību otram cilvēkam. Un aiz šīm vēlmēm reizēm tiešām var saskatīt reālu cilvēku. Vientuļu māmiņu. Jaunu, nepieredzējušu meiteni. Klusu puisi sapņotāju. Pieredzējušu, skeptisku vīru. Utt. Nav jau mūsdienās nemaz tik daudz iespēju apskatīt kaut ko godīgu, kas nāk no pilnīgi sveša cilvēka. Protams, ne jau visi, varbūt pat ne lielākā daļa no sludinājumiem ir godīgi rakstīti. Tomēr tas vien, ka ir arī godīgie sludinājumi, man šķiet daudz un vērtīgi.

Aplūkoju 100 sieviešu iepazīšanās sludinājumus un izrakstīju īpašības, kuras sievietes uzskatīja par vēlamām sevis meklētajam kandidātam. Centos tās arī apkopot, cik nu bija iespējams. Sākotnēji tik daudz sludinājumus nebiju domājis apskatīt, bet darbojoties sapratu, ka citādi būs grūti veidot vispārinājumus.

Kopējā aina iznāca apmēram šāda.

 • Svarīgākais kritērijs, kuru norāda sludinājumos, nepārsteidzošā kārtā ir vecums – tika minēts 34 sludinājumos. Pieļauju gan, ka tas tiktu minēts daudz biežāk, ja vien sludinājuma ievietotājam nebūtu obligāti jānorāda savs vecums un atrašanās vieta (vēlamo atrašanās vietu norādīja tikai 8 sievietes).
 • Vēl kā prasību mēdz norādīt arī, lai vīrietis būtu brīvs, bet to nemēģināju uzskaitīt, jo pieņemu, ka lielākoties šī prasība iepazīšanās sludinājumos to ievietotājām šķiet pašsaprotama.
 • Diezgan daudz sieviešu (25) vispār nekādas prasības nenorāda. Lielākoties viņas arī neko neuzraksta par sevi, bet ne vienmēr. 19 sievietes bija norādījušas tikai vienu īpašību, piemēram, vēlamo vecumu vai, ka vīrietim jābūt sirsnīgam.
 • Dažos sludinājumos tiek ierakstīts dzejolis, lirisks teksts vai citāts no kādas grāmatas, tādējādi otram tiešas prasības neizvirzot un arī par sevi neko tieši nepasakot.
 • Mēdz būt diezgan daudz sieviešu, kuras uzskaita veselu jūru ar nosacījumiem otram cilvēkam, bet pašas par sevi atklāj maz vai tikpat kā neko.
 • Visvairāk sievietes vēlas, lai vīrietis būtu mīļš. Tas tika minēts 16 sludinājumos. Vēl vīrietim jābūt jaukam, kas norādīts 15 sludinājumos.
 • Bieži (13) tiek pieprasīts, lai vīrietim nebūtu kaitīgu ieradumu. Biežāk to min sievietes gados, bet ne tikai.
 • Diezgan bieži (13) tika norādīti arī vēlamie auguma parametri. 12 gadījumos no tiem sievietes meklēja garu, slaidu vai vismaz ne resnu vīrieti. Un tikai vienā gadījumā bija norādīts, ka vīrietim nav jābūt gara auguma.
 • Nākošās svarīgākās īpašības ir sapratne un godīgums – pa 11 reizēm. Vēlams arī, lai viņš būtu puslīdz gudrs vai inteliģents (9).
 • Šad tad tika norādīta prasība vīrietim labi saprasties ar bērniem. Lielākoties to, protams, lūdza māmiņas ar bērnu (vai vairākiem), bet ne tikai. Divos gadījumos sievietes vīrieti ar bērnu par uzskatīja par vēlamu variantu.
 • Materiāli patstāvīgo pusi par svarīgu uzskatīja 7 sievietes. Viena no viņām arī atklāti norādīja, ka vīrietim jāspēj viņu pabalstīt grūtos brīžos.
 • Šad tad sievietes vēlas arī, lai vīrietis būtu jautrs (7), aktīvs (5) un nopietns (5). Tāpat piecām sievietēm gribējās dibināt kontaktu ar romantiskiem vīriešiem.
 • Mazliet nobrīnījos, ka izskatīgus vīrus meklē tikai 5 sievietes. Un spēcīgus – tikai divas.
 • Kādos 4-5 gadījumos sieviete meklē tikai vienkāršu draugu vai sarunu biedru (vai tā vismaz raksta). Man liekas, ka vīrieši šito nekad nespēj saprast :).
 • Vēl piecas sievietes vēlējās, lai vīrietis būtu čakls, prasmīgām rokām, draugos ar tehniku utml.
 • Vēlamo horoskopu norādīja tikai viena sieviete. Man pirms tam likās, ka būs vairāk :).
 • Vidēji vienā sludinājumā tiek norādītas 3-4 prasības.
 • Prasīgākās sievietes parasti ir vecumā no 18-55. Pašas jaunākās un pašas vecākās parasti nav ļoti prasīgas.
 • Lielākais izvirzīto prasību skaits bija 13. Pati meitene par sevi nenorādīja gandrīz neko.

Nedomāju, ka sludinājumi objektīvi rāda, ko katra no sievietēm vēlas. Piemēram, tās kuras nenorāda (tikpat kā) nekādas prasības otram cilvēkam var būt gan tādas, kurām tiešām nav nemaz tik svarīgi, kāds tas otrs cilvēks ir, gan arī tādas, kuras neprot savas vēlmes formulēt. Daudzas lietas var arī šķist pārāk pašsaprotamas vai vienkārši neienāk prātā, rakstot sludinājumu, piemēram, ka vīrietim jābūt kārtīgam vai arī lai viņš nav precējies. Tomēr vairāk vai mazāk precīzu galveno sieviešu vēlmju kopskatu var gūt. Un vispār jau sieviešu vairākums nemaz tik daudz no vīrieša nevēlas. Galvenais, lai būtu līdzīgs vecums, lai vīrietis ir jauks, bez kaitīgiem ieradumiem, mīļš, un godīgs.

Rīt par vīriešiem.

2 thoughts on “Iepazīšanās. Ko vēlas sievietes?”

 1. Kāds Tev interesants pētījums ienācis prātā. Es varētu padalīties ar šādi ievietota sludinājuma atsaucības statistiku un kā rīkojas cilvēki šādos gadījumos. Kādi ir plusi un kādi ir mīnusi.

  Tā ir, ka sludinājums ir kā maza reklāma. Jo interesantāka reklāma, jo lielāka interese “produktu/pakalpojumu” izmēģināt. Mārketings vai kontaktu dibināšana – principi ir tie paši.

  Par sludinājumu autoriem … Jāskata katrs individuāli, bet tādam sludināumam, kam nav prasību vai arī ir dzejolis, bet nekas tāds, kas piesaista un jau laikus liecinātu par spēcīgu personību es nemaz nerakstītu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *