Skip to content

Gultas restes

Mazliet padalīšos savā nesenajā gultas pirkšanas pieredzē. Varbūt kādam gadās līdzīga problēma.

Noskatījām gultu veikalā “Cita santehnika” G.Astras ielā. Uz tās bija divas cenas – gultai ar matraci un bez tā. Matraci mums nevajadzēja. Samaksājām un sarunājām no drauga busiņu, lai pēc pāris dienām aizbrauktu tai pakaļ. Tā arī izdarījām.

Nākošajā brīvdienā atplēsām iepakojumu un pamazām gultu likām kopā. Pacīnījāmies ar polisko instrukciju. Diemžēl gadījās arī vienu no gultas lamināta plāksnēm mazliet iebojāt, ne daudz un ne no ārpuses redzamā vietā, bet vērā ņemami. Nodomāju – ja nu vajadzēs gultu atdot atpakaļ, pārdevējs to varētu arī nepieņemt. Pēc diezgan daudzām stundām darbs bija pabeigts. Varētu tā kā likt virsū matraci, tikai tagad redzējām, ka bez gultas restēm šajā gadījumā iztikt nevarēs. To, ka gultas komplektācijā tās neietilpst, sapratu pēc poliskā zīmējuma. Bet veikalā es šo instrukciju nevarēju redzēt un līdz ar to zināt, ka gultu man pārdos bez restēm. Citādi, iespējams, mēs būtu pirkuši citu modeli vai arī nopirkuši restes uzreiz. Bet tā mēs tagad bijām tikuši pie milzīga dekoratīva priekšmeta istabas vidū uz grūti nosakāmu laika periodu. Varētu jau tās restes uzreiz kaut kur nopirkt, bet kaut kā cūciski tomēr sanācis un principa pēc gribējās vismaz pamēģināt šo lietu atrisināt citādāk.

Nākošajā dienā mums sanāca doties garām veikalam, iegriezāmies un nobildēju gultu ar divām cenām, matraci un gultas restēm zem tā. Starp citu, gultas restēm cenas nekur nebija. Parunājāmies ar pārdevēju. Viņš neko īsti nevarēja pateikt, solīja, ka pirmdien kāds kompetentāks cilvēks man atzvanīs.

Pirmdien tiešām sagaidīju zvanu no veikala. Restes, lūk, komplektācijā neietilpstot un tur neko nevarot darīt. Varu tās nopirkt atsevišķi par ~25 Ls. Teicu, ka apsvēršu vēršanos Patērētāju tiesību aizsardzības centrā.

Izpētīju, kas un kā notiek ar PTAC. Ķēpa īstenībā milzīga. Vispirms jāraksta oficiāla vēstule pārdevējam – ierakstīta vai jānodod personīgi. Jāsagaida atbilde. Ja tā neapmierina, jāved manta uz ekspertīzi un jāapmaksā tās pakalpojumi. Šajā gadījumā tas būtu – veltīt vairākas stundas izjaucot nelaimīgo gultu, salādējot atkal nez kā sarunātajā drauga busiņā, aizvedot uz ekspertīzi droši vien darba dienas vidū vvz kur, lai viedie džeki varētu pablenzt uz gultu, instrukciju, pakasīt pakausi un pateikt – hmm, tur tik tiešām nav gultas restes! Vēl atliktu cerēt uz labvēlīgu lēmumu. Tad visu to pasākumu vajadzētu vest atpakaļ uz veikalu, cerēt izgrozīties par jau sen iznīcināto iepakojumu un iebojāto lamināta plāksni, saņemt naudiņu atpakaļ, meklēt jaunu gultu, vest mājās, likt kopā… Es sapratu, ka īpaši daudz negribēšu ķēpāties. Ne laika, ne vēlmes, turklāt tie ir papildus izdevumi kaut vai par transportēšanu, kuri, iespējams, pat neatmaksātos. Protams, daudz kas būtu atkarīgs no veikala atbildes. Tādēļ uzrakstīju ierakstītu vēstuli PTAC norādītajā formā un nosūtīju pa pastu, kas no manis prasīja vēl pāris stundas laika un apmēram vienu latu.

Drīz sagaidīju nākošo telefona zvanu, kurā man atvainojās un teica, ka varu braukt restēm pakaļ un dabūšu tās bez maksas. Tā arī notika. Pie restēm tiku 8.novembrī, tātad divas nedēļas nācās sadzīvot ar lielu dekoratīvu priekšmetu istabas vidū.

Lai arī salīdzinoši viegli tikām pie atrisinājuma, visa šī ķēpa prasīja krietni daudz laika un arī papildus naudas resursus, jo, īsti necerot šo problēmu laicīgi atrisināt, pasūtījām restes citā veikalā, iemaksājot par to piecīti, kuru atpakaļ nesaņēmām. Bija jau arī gandarījums par panākto. Tomēr otrreiz man tik drīz tajā veikalā iepirkties vairs negribēsies.

Vēstules teksts:

20.10.2013. veikalā Cita Santehnika Rīgā, G.Astras ielā 8 iegādājos gultu “Pello” 3D. 23.10.2013. to saņēmu. Mājās, atverot iepakojumu, konstatēju, ka gultas komplektā nav iekļautas gultas restes.

Veikalā redzamais paraugkomplekts sastāvēja no gultas, matrača un gultas restēm. Cenas veikalā bija norādītas divas – par gultu un matraci. Līdz ar to nebija saprotams, ka gultas restes nav iekļautas gultas komplektā. Pārdevējs par to pirms pirkuma veikšanas neinformēja.

Manā rīcībā ir fotoattēli, kuros redzams veikala paraugkomplekts ar gultu, matraci un restēm un tikai divām cenām, uzņemti 27.10.2013., kad devos ar pretenzijām uz veikalu.

Tā kā esmu maldināts par preces komplektāciju, lūdzu kompensēt paraugkomplektā iekļauto gultas restu vērtību naudā vai piešķirt tās bez maksas. Pretējā gadījumā risināšu situāciju, vēršoties Patērētāju tiesību aizsardzības centrā.

Lūdzu ņemt vērā, ka bez gultas Jūsu veikalā 20.10.2013. tika iegādātas arī citas preces par kopējo summu 262.65 Ls.

Informēju arī, ka nevienai no preču instrukcijām netika pievienots tulkojums latviešu valodā, par ko varu ziņot Valsts valodas centram.

Kompensāciju lūdzu pārskaitīt bankas kontā: LV99HABA…

Tags:

1 thought on “Gultas restes”

  1. Tieši tā arī šādas situācijas jārisina. Ja vari uzrakstīt pamatotu pretenziju, tad neviens normāls pārdevējs (es nerunāju par mazajiem internetveikaliem, kam uz visu nospļauties) tev neatteiks.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *