Skip to content

Dārgā skaidrā nauda

Pirms nepilna gada rakstīju, kāpēc nepiekritu Swedbank kredītkartes piedāvājumam. Galvenais iemesls bija dārgā skaidrās naudas izņemšana no bankomātiem – 1% no summas.

No 15.10.2017. Swedbank veic grozījumus savos tarifos. Nesteidzīgi izskatīju, vai neslēpjas kādi nepatīkami pārsteigumi tieši man. Un varēju atkal nopriecāties, ka savulaik nepiekritu “zelta kredītkartei”. Ja līdz šim komisija skaidras naudas izņemšanai bija 1% no summas, tad tagad 1.5 eur + 2.5% no summas. Tātad, ja līdz šim, izņemot no bankomāta 200 eiro, vajadzēja par to samaksāt 2 eiro, tad tagad tie būs 6.5 eiro.

Interesanti, vai citas bankas Latvijā arī tikpat nekaunīgi un neatlaidīgi spiež savus klientus maksāt tikai ar karti?

Tags:

6 thoughts on “Dārgā skaidrā nauda”

 1. Banku nerimstošā apetīte kaitina. Tieši tas bija iemesls, kāpēc nesen nomainīju banku (neteikšu kādu pret kādu, bet swedbank tā nebija).

  Ja runājam tieši par naudas izņemšanu no kredītkartēm, tad tas tomēr ir “standarts” laikam jau visur pasaulē, ka par naudas izņemšanu jāmaksā. Kredītkarte skaitās “krutāk” no banku viedokļa kā parasta debetkarte. Tomēr ir arī izņēmumi. Mana tagadējā banka ļauj izņemt no ATM naudu ar kredītkarti (!) bezmaksas no konkrētu banku ATM Latvijā. Nevēlos reklamēt, jo man par to neviens nemaksā, bet šo info vari atrast viegli internetā pats.

  Savukārt, ja prioritāte ir tieši skaidras naudas izņemšana ar debetkarti (bez maksas no ATM Latvijā), tad swedbank nav tas izdevīgākais variants, ir viena cita banka, kurai bankomātu skaits (ņemot vērā t.s. draudzīgo banku tīklu) ir lielāks nekā swedbank.

  1. Savlaik biju sasparojies no sweda tikt vaļā, bet tolaik viņiem bija pārliecinoši labākais kredīta piedāvājums. Kamēr man tas vēl ir aktuāli, alternatīvas ir pārāk dārgas.

 2. Jā, ja ir kredīts tad ar tikšanu prom ir tā kā ir, bet ja nav, tad gan iesaku visiem kritiski izvērtēt, cik tiek maksāts savai bankai būtībā ne par ko un salīdzināt, ko piedāvā pašreiz citas bankas. Savā laikā (pirms X gadiem, kad vēl valstī bija lati) paņēmu kredītkarti un katru gadu cītīgi maksāju abonentmaksu (ar laiku maksa tikai pieauga un nosacījumu pasliktinājās), līdz kādā brīdī sapratu, ka ir arī citi varianti, kā iegūt to pašu un nemaksāt tās summas… Ja jājautā tagad, tad nekādi neatceros, kāda īsti man bija doma sākotnēji kredītkartei (norēķini internetā? kredītlimits? ceļojumiem?), ka biju gatavs to paņemt kā papildus karti.

  1. @jamais: “Bišķin” esi sajaucis (neuzmanīgi lasījis). 5000 ir iemaksa bez maksas, ne jau izmaksa……. Pie tam DNB man nepatīk 3% valūtas maiņas uzcenojums. Tiesa gan ir vēl citas vietējās bankas, kurām tas ir vēl lielāks (citadele – 4.3% = WTF). Bet nu arī 3% NAV normāli.

 3. Pingback: Latvijas blogāres apskats #86 (07.08.-13.08.). – BALTAIS RUNCIS

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *