Skip to content

Zirgu ielas koncertzāle

Vecrīgā orientējos samērā labi. Bet Zirgu ielas koncertzāli ievēroju tikai nesen.

Zirgu ielas nostūris pie Vaļņu ielas nav populāra pārvietošanās vieta. Turklāt iela ir šaura un līdz ar to grūtāk novērtēt tajā esošos arhitektūras šedevrus. Tāpēc arī fotogrāfija ir diezgan neveikla un ēku ērtāk aplūkot Google Maps street view.

Ēka Zirgu ielā 8 izskatās gan majestātiski, gan visai nožēlojami. Kuram katram vis neienāks prātā tādas ēkas pirmajā stāvā iebūvēt transformatoru skapjus.

Nams celts 1905. gadā kā pilsētas lombarda ēka, arhitekts Hermanis Zeiberlihs. 1964. gadā tā pārbūvēta pēc Ojāra Dombrovska projekta.

Kādu brīdi pētīju ēku no ārpuses, mēģinot saprast, kas tajā atrodas. Pēc lielajiem logiem spriežot, tur jābūt koncertzālei. Bet nevarēju saprast, kur ir tās galvenā ieeja – noplukušās durvis pa kreisi vai labā stāvoklī esošās pa labi ar koda slēdzeni. Nospriedu, ka tā droši vien ir mēģinājumu telpa vai paredzēta pavisam nelieliem koncertiem. Katrā ziņā, parādot šo ēku, būtu vieglāk pārliecināt oponentus par nepieciešamību Rīgā celt jaunu koncertzāli.

Vēlāk noskaidroju, ka ēkā atrodas Zirgu ielas koncertzāle. Spriežot no bildēm facebook, iekšpusē izskatās itin jauki.

3 thoughts on “Zirgu ielas koncertzāle”

  1. Tie transformātoru skapji varētu nebūt tik dīvaini, kā pirmajā brīdī šķiet. Arī oriģināli tur it kā neesot bijis nekas izsmalcinātāks – lombarda garāžas.

  2. Pingback: Latvijas blogāres apskats #72 (01.05.-07.05.). – BALTAIS RUNCIS

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *