Skip to content

Ziņu apskats

Diezgan liels troksnis pēdējā laikā sacelts ap pseidoziņu, ka valsts kontroliere Sudraba principā esot gatava ķerties pie premjerēšanas. Izvirzīta pat versija, ka viņu virza SC. Nu, kaut kā neticu. Teorētiski, tas, protams, ir iespējams, bet praktiski SC Saeimā nav nemaz tik lielas ietekmes. Katrā gadījumā vieni paši, iepriekš nesarunājot ar veco Kalvīša koalīciju, viņi neko nespēj panākt.

Daudzi cilvēki būtu gatavi premjerēt, bet viņi par to preses paziņojumus neizplata. Tātad Sudrabai vajadzēja, lai viņu sadzird visā plašajā Latvijā. Kāpēc?

  • Variants 1 – sabiedrība tiek morāli gatavota Dombrovska nomaiņai ar Sudrabu.
  • Variants 2 – Sudrabai apnikuši aizkulišu uzaicinājumi pievienoties visām partijām pēc kārtas.
  • Variants 3 – abi iepriekšējie kopā ņemot.

Pieņemot, ka Dombrovska nomešana būtu izdevīga visām partijām, atliek meklēt vien jaunu kandidātu. Labāku variantu par Sudrabu no reāli īstenojamiem patlaban ļoti grūti iedomāties. Turklāt premjera amatu ar Valsts kontroles vadītāja amatu savienot nevar. Tādējādi varētu pie reizes atbrīvoties arī no stingrās valsts kontrolieres rokas. Pēc dažiem mēnešiem, kad Sudraba vairs nevienam nebūs vajadzīga, viņu varēs nodot aizmirstībai, un vietā nāks nākamais premjers.

Es personīgi ceru, ka viņa par premjeri nekļūs. Negribētos, lai Valsts kontrole kļūtu par bezzobainu iestādījumu.

Vēl es mazliet apskaužu Dz.Jakānu. Cilvēks no dienesta pienākumu veikšanas atstādināts, sēž mājās un mierīgi saņem par to savu aldziņu. Izmeklēšana beidzas, viss ministru kabinets meklē un atrod viņam jaunu, izdevīgu nozari, kurā pelnīties tālāk, un zaļā dzīve turpinās. Reāli, ja arī viņš ir kaut ko sodāmu izdarījis, tiek cauri apbrīnojami veiksmīgi. Es arī tā gribētu – kaut ko nopietni sašmucēties savā darbā, pēc tam saņemt labi ilgu apmaksātu atvaļinājumu un visbeidzot iet strādāt citā labi apmaksātā amatā. Aiztaupītos pūles doties uz Nodarbinātības valsts dienestu vai meklēt vakances iekš ss.lv. Nemaz nerunājot par iespējām pasēdēt vietiņā, kur saulīte spīd rūtaina.

Bet jaukākā ziņa man šķiet TB/LNNK jauniešu rosinātā iniciatīva valsts apmaksāto izglītību sniegt vienīgi latviešu valodā. Es personīgi neredzu pamatojumu, kāpēc būtu jābūt citādi. Satversmē ir rakstīts, ka valsts valoda ir latviešu. Tad kāpēc par budžeta līdzekļiem būtu jāsponsorē vēl atsevišķi izņēmumi? Lai neapmierinātie atver savas privātskolas, dabū akreditāciju un uz priekšu! Šaubos, ka šī iniciatīva minētajiem jauniešiem izdosies, tomēr diskutēt par šo tēmu noteikti vajag. Likumprojekta bīdīšana varētu būt labs veids, kā to panākt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *