Skip to content

Zeitgeist: Addendum

Sanāca beidzot 6dien noskatīties Zeitgeist: Addendum. Pavilkos, lai arī filma acīmredzami adresēta ASV iedzīvotājiem.

1. daļā stāsta par ASV Federālo rezervju banku un kā top nauda. Krietni vienkāršojot, šī naudiņa vienkārši tiek virtuāli izsniegta lielākajām bankām. Pēc tam bankas šo naudu aizdod tiem, kas to pieprasa. Interesanti, ka pēc šī scenārija nav iespējams naudu nodrošināt procentiem, kurus pieprasa banka. Vienkārši visi dzīvo uz parāda un, lai varētu nomaksāt procentus, šī nauda ir jāatņem kādam citam. Tātad jau pašos sistēmas pamatos ir izslēgta iespēja, ka naudas jelkad pietiks visiem. Var jautāt, kāds tam ir sakars ar Latviju. Un tāds ir un visai liels, jo galu galā faktiski visas pasaules valūtas ir kaut kam piesaistītas. Agrāk zeltam, bet tagad – dolāram, kurš savukārt nav piesaistīts nekam… Interesants fakts – tikai 3% ASV dolāru ir papīra formātā.

2. daļā tiek stāstīts par ASV stratēģiju ārvalstīs. Vispirms tiek piedāvāts nopirkt ārvalsts kontrolētos resursus, piemēram, naftu. Ja tas neizdodas, valstij tiek uzspiests aizdevums, kuru tai būs neiespējami atmaksāt. Ja arī tas nenostrādā, tiek veiktas manipulācijas, lai gāztu vai likvidētu nevēlamo valdību un pieņemtu tās vietā ASV pakalpīgāk noskaņotus cilvēkus. Ja nu arī tas neizdodas, atliek karot. Interesants fakts – pirms 20-30 gadiem tika uzsāktas nabadzības apkarošanas programmas. No tā laika nabadzīgo cilvēku skaits attiecībā pret bagāto cilvēku skaitu, ir pamatīgi pieaudzis.

3. daļā tiek stāstīts par alternatīvu mūsdienu monetārajai pasaulei. Tiek piedāvāts attīstīt tehnoloģijas, nodrošināt enerģiju visiem cilvēkiem ar atjaunojamo resursu palīdzību. Tiek arī apgalvots, ka patlaban esošajā sistēmā nav iespējams tehnoloģisks progress, jo to ir ieinteresēti brezmēt uzņēmumi, kuru bizness balstās uz novecojušo lietu pārdošanu.

4. daļā vienkārši tiek stāstīts par cilvēku vienotību globālā mērogā.

Beigās tiek ierosināts boikotēt lielās ASV bankas, pārceļot naudu uz citām bankām. Boikotēt lielos TV kanālus, tā vietā lasot ziņas internetā (es tā vietā ieteiktu ignorēt TV vispār, lai netērētu savu laiku, uzņemot n-tās reklāmas, nekvalitatīvus raidījumus, filmas, seriālus un ziņas bieži vien ne par ko). Tiek ieteikts nekad nebūt armijā un atrunāt visus pazīstamos cilvēkus no militāras karjeras. Kā arī – nepiedalīties vēlēšanās. Tas gan ir tipiski ASV, kur ir tikai divas vērā ņemamas partijas. Diezgan skaidrs, ka par demokrātiju tur nevar būt runas. Tā ir izvēlēšanās starp diviem ļaunumiem, kur abi ir aptuveni vienādi. Turklāt politiķi, lai arī pārmaiņas sola, patiesībā strādā, lai nekas nemainītos. Es personīgi vēlēšanās piedalīties noteikti ieteiktu, kaut vai nobalsojot par kādu radikālo partiju, kura tik un tā netiks parlamentā. Citādi kā pilsonis tu esi pilnīgi vērā neņemams, tavā vietā iemest balsi urnā atnāks TV reklāmas un ziņas (!!!) salūrējušies TP-isti un mēs būsim turpat kur tagad vai vēl dziļākā bezcerības bedrē. Bet tas tā… Atgriežoties pie filmas, man pat grūti saskatīt tās mīnusus. Tas nedaudz biedē mani pašu, bet, rūpīgi padomājot par visu, nekādas pretrunas tik un tā neizdodas saskatīt. Noskatīties to var šeit.

Tags:

6 thoughts on “Zeitgeist: Addendum”

  1. minus vareetu buut tas ,ka tiek buuts amerikaa ,ka.. kur paliek krievija? ja jau taisiiija shaadu veerieniigu filmu par sho planeetu tad jau vareeja runaat par visu, jo jau atkal cirvis, atvainojos – cilveeks- visu paarprot, bezshaubaam paarprot (ja tam neizraada visus grubuljus)
    tas kaukaa ljoti skumiigi.

  2. Filmas saskatījušies cilvēki nav daudz labāki par tiem, kas saskatās ziņas. Jau pirmais Zeitgeist būtībā bija propagandas filma, jo pasniedza noteiktu skatījumu kā vislabāk pamatoto, lai gan tas tāds nav. Šaubos, vai tas pats autors būs pēkšņi nākamo filmu uztaisījis tādu, kas censtos pēc iespējas objektīvi izskatīt jautājumus, nevis vienkārši pārliecināt par kaut ko. Silti iesaku nevis ticēt visam, ko tu skaties, bet pameklēt kritiku un citus avotus.

  3. Taisni no pirmā Zeitgeist atceros tekstu, ka netiek apgalvots, ka viss filmā rādītais ir 100% patiesība, bet ka filma domāta kā mudinājums padomāt. Otrajā Zeitgeist gan tāda teksta nebija.

  4. Noskatījos Zeitgeist 2 Jaungada naktī, pēc mūsu valstsvīru runām. Protams, ka šādas diskusijas maz līdz, jo tādu, kas izteiksies līdzīgi Reinim ir pietiekoši. Vē būtu svētīgi izlasīt”Протоколы сионских мудрецов”. Tad bilde skaidrāka.

  5. Šeit ir mana versija – nesēdi un nevaimanā. Ja reiz situācija ir tāda kāda tā ir, tad ej un spēlē pēc esošajiem noteikumiem. Nepaliec starp tiem, kuriem nav tās naudiņas ko atdot bankai. Kad kļūsi tik svarīgs kā Šķēle vai Lembergs, tad varēsi sākt savu pozitīvo reformu(vismaz Latvijā). Esmu atradis netā vienu pionieri – Dr Steven Greer. Viena no viņa revalūcijas tēmām ir brīvās enerģijas atklāšana pasaulei. Viņš jau esot atradis sabiedrotos Kanādas valdībā un vēl kādā G8 dalībvalsts valdībā. Šis čalis ir labs piemērs, kā izmantot esošo kārtību, lai panāktu savu. Viņš ir dabūjis savā pusē vaselu baru valdības ierēdņu (divkošu), kuri viņam piegādā informāciju, bet paši negrib publiski sākt kaut kādas reformas. Pēc viņa teiktā šīm pārmaiņām ir jānāk no tautu masām. Tautas uzdevums ir pašizglītoties, saprast kā lietas patiesībā mainās, ko “pelēkie kardināli” nespēj ietekmēt.

  6. “Šeit ir mana versija – nesēdi un nevaimanā.”
    Pēc šitādiem tekstiem man vienmēr gribas uzdot jautājumu, ko tad pats tā autors tādu ir izdarījis 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *