Skip to content

Vinstons Grūms – Forests Gamps

Foresta Gampa filmu esmu redzējis vairākas reizes un man tā ļoti patīk. Pēdējo reizi to redzēju gana sen, lai būtu interesanti palasīt grāmatu.

Forests Gamps ir nedaudz (?) garīgi atpalicis puisis, kurš reizēm parāda pārsteidzošas spējas, piemēram, galda tenisā vai šahā. Forests mūždien iekuļas dīvainās situācijās. Tajās viņu iegrūž citi cilvēki, kuriem jauneklis neprot pateikt nē. Tāpēc stāsts ir skumjš un smieklīgs vienlaicīgi.

Forestu Gampu sākumā lasīju mobilajā telefonā brīžos, kad bija kas piespiedu kārtā jāgaida. Vēlāk roka pēc telefona stiepās aizvien biežāk. Lai arī filmu biju piemirsis, tomēr atcerējos gana daudz, lai redzētu, ka atšķirību ir diezgan daudz. Piemēram, grāmatā Forests praktiski uzreiz ir apveltīts ar Apolona cienīgiem fiziskiem dotumiem. Toties filmas sākumā viņš pārvietojas ar palīgierīci.

Stāsts par Forestu Gampu pats par sevi ir visai neticams, tomēr filma, cik atceros, diezgan labi noturēja ticamības momentu. Grāmata arī, bet tikai līdz kādai pusei. Manuprāt, stāsts būtu tikai ieguvis, ja notikumu tajā būtu mazāk, bet sīkāk aprakstīti. Tiesa, diez vai darba autors iedomājās, ka Forests Gamps kļūs tik populārs.

Starp citu, Foresta Gampa grāmatai ir arī turpinājums. Bija paredzēts filmēt arī to, bet nāca 11. septembris, plāni pajuka un vēlāk nekas no tiem nesanāca.

Subjektīvais baudījums 7/10.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *