Skip to content

Vienotība pret TB/LNNK/VL!

Par pārējām partijām rakstīju jau iepriekš.

Tiem, kuri domā nebalsot, iemest tukšu aploksni vai kā citādi protestēt, iesaku savas domas mainīt un tomēr izvēlēties mazāko ļaunumu. Pretējā gadījumā Jūsu (ne)balss nāks par labu visām partijām, kuras tiks virs 5%. Reitingus droši vien jau ziniet paši. Tiešām vēlieties nobalsot par visiem tiem mūdžiem?

Vienotība (Jaunais laiks + Pilsoniskā savienība + Sabiedrība citai politikai)

PAR

Paredzamība. Ievēlot Vienotību, mēs īpaši neriskējam, ka viņi nākošajā brīdī izvelk no azotes sen lolotu līgumu par gāzes elektrostacijas celtniecību, izstājas no ES, maina Satversmi savas partijas interesēs vai ko tikpat dramatisku. Partiju politiskais kurss ir diezgan paredzams un bez negaidītiem pārsteigumiem. Ja nu vienīgi Štokenbergs ar saviem pensionāriem, bet viņam vispirms savām idejām būs jādabū pārējo partiju atbalsts, kas nemaz tik vienkārši nebūs.

Kompetence. Visi Vienotības spēki pa politisko virtuvi ir jau pagrozījušies un savu pudu sāls izēduši. Viņiem noteikti jābūt skaidrākam redzējumam par konkrētiem veicamajiem darbiem nekā vienam otram citam jaunpienācējam.

Salīdzinoši maz korupcijas gadījumu. Audera “zelta rokas” gan es atceros. Bet šis ļoti senais gadījums ir arī teju vienīgais un skaļākais.

Pa šiem gadiem no apvienības kodola – JL ir aizbēguši daudzi, kuri tajā neiederējās vai nespēja realizēt savus merkantilos plānus. Grūti iedomāties, ka JL varētu sašķelties vēl vairāk.

Plusiņus gribu ielikt Ingunai Rībenai par centieniem apturēt Rīgas akustiskās koncertzāles projektu un Olafam Pulkam par viņa kompetento viedokļu paušanu, cik nu gadījies lasīt. Andris Buiķis savulaik tika publicējis visai interesantu filozofiskas ievirzes grāmatu, tiesa, nosaukumu neatceros.

PRET

Man tā īsti nav skaidrs, cik nacionāls veidojums savā būtībā būs Vienotība. Droši vien viņi aizstāvēs visu latvisko pret austrumniekiem, kā nu līdz šim to darījuši. Kaut gan man personīgi gribētos redzēt izteiktāku nacionālo pozīciju. Un vēl man ir bail no finansiālajiem rietumu okupantiem. Neliekas, ka no Vienotības kāds par tiem vispār domā.

Vienotība atbalsta daudz maz to pašu brīvās ekonomikas kursu, kāds tiek realizēts jau šobrīd. Manuprāt, Latvijai jau labi sen kā vajadzēja realizēt vairāk vai mazāk slēptu sava tirgus protekcionismu un daudz mazāk paļauties uz lielajiem brāļiem ES, kuriem piemīt tieksme visu sakārtot pa savam prātam.

Sandra Kalniete, pārējie pārbēdzēji no JL un Ģirts Valdis Kristovskis. Ja man jānosauc kāds konkrēts Kalnietes darbs, nevaru atminēties. Toties ir dzirdēts daudz, daudz demagoģijas. Savukārt pēdējais, kas palicis atmiņā no Ģirta Valža, ir viņa pieprasījums Ušakovam atkāpties pēc tam, kad viņš netīšām palaida ēterā “bļ..” Pats Ģirts droši vien ir savaldības iemiesojums un nekad, nekad nav lamājies, vai ne?

Man brīžiem gribētos dzirdēt daudz asāku reakciju uz visādiem PLL un SC izlēcieniem. Kurš cits, ja ne Vienotība var viņus atsēdināt? Var jau būt, ka tā asā reakcija tomēr ir, tikai netiek laista cauri masu mediju filtriem.

Līdz šim JL ne sevišķi pārliecinoši ir darbojies politikas aizkulišu spēlītēs. No vienas puses tas ir labi, bet no otras… Ja atceros, piemēram, kā demisionēja Repšes valdība, paliek mazliet skumji. Tā vienkārši bezzobaini aizgāja prom situācijā, kad bija diezgan nojaušams, ka otrreiz pie teikšanas viņus vairs neviens nelaidīs. Tiesa, Repšes uzvārdu sarakstos atrast vairs nevar.

Izsvītrošu Ilutu Lāci dēļ viņas paranojiski murgainajiem rakstiem par sieviešu tiesībām. Bijušais “Rīgas satiksmes” kontroles daļas vadītājs Modris Jaunups arī man kaut kā neraisa uzticību. Un Vaira Paegle. Viņa ilgus gadus pacietīgi uzkavējās Tautas partijā. Vai tad tiešām viņa ātrāk nenoprata, ka laiks satīt makšķeri..? Arī Ģirtam Valdim Kristovskim, manuprāt, vajadzētu no politikas drusku atpūsties un kaut uz brīdi atgriezties reālajā Latvijā.

TB/LNNK/VL!

PAR

Šis ir visizteiktāk latviski nacionālais politiskais spēks no tiem, kas piedalās vēlēšanās. Tā sakot, ideoloģiski spēcīgākais pretstats PCTVL un Putiniskajam SC.

VL! pastāv un darbojas jau ilgus gadus, neskatoties uz to, ka viņi nekad nav ievēlēti Saeimā. Tātad aiz viņiem diez vai stāv kāds varens oligarhs vai savtīgu uzņēmēju varza.

Maz ticams, ka VL! deputāti piepeši “pārkrāsosies” un aizbēgs uz, teiksim, TP vai LPP. Citādi viņi jau sen būtu pametuši vēlētāju aprindās ne sevišķi populāro VL!

Es mazlietiņ pazīstu dažus no VL! deputātu kandidātiem. Lai nu ko, bet patriotisma trūkumu viņiem pārmest nevar. Tādā ziņā viņi ir paraugs katram latvietim.

Ja paskatos partijas Rīgas sarakstu, plusiņu es gribētu ielikt vienam cilvēkam. Konstantīnam Pupuram. Jo viņš savulaik pirmais vēl okupācijas laikā iedrošinājās pie Brīvības pieminekļa pacelt Latvijas karogu.

Šai partiju apvienībai balsis tikšanai virs 5% vajag akūtāk nekā Vienotībai. Viņiem mana balss būtu vērtīgāka.

PRET

TB/LNNK savlaik Rīgas domē nobalsoja par Rīgas akustiskās koncertzāles projektu. Tas notika situācijā, kad pāris balsis PRET būtu šo murgu apturējušas. Kas viņiem darījās galvās tajā brīdī? Vai arī kāds viņus vienkārši nopirka? Starp citu, viņu sarakstā startē arī no JL pārbēgušais Aivars Aksenoks. Kādēļ viņam vajadzēja savulaik tā piepeši “pārbēgt”?

TB/LNNK pirms kāda laika ierosināja apsveicamu ideju nogriezt valsts finansējumu “krievu” skolām. Ko jūs pēdējos pāris mēnešos esiet dzirdējuši par šo iniciatīvu? Es personīgi neko. Štokenbergam savulaik, lai nonāktu pie refenrenduma par pensijām, nevajadzēja vairāk par dažiem mēnešiem…

Kur ir tie reālie TB/LNNK darbi? Nejauši atradu vienu brīnišķīgu saiti, kurā ir ierakstīti partijas solījumi pagājušajām Saeimas vēlēšanām. Pats pirmais solījums – “Nē krievu skolām!” Četros gados nav paveikts gandrīz nekas. Un tas nebūt nav vienīgais viņu pasakainais solījums.

Lai arī VL! startē kopā ar TB/LNNK, viņu kopdzīvei ilgu mūžu neparedzu. Pirmie ir Saeimas ikdienas darbā nepieredzējuši, atļaušos apgalvot, ideālisti. Otrie – profesionāli politiķi, kurā netīrajā politikas virtuvē rosās jau kādus 20 gadus. VL! Saeimā staigās pieredzējušākā brāļa pavadiņā? Kaut kā negribas ticēt. Bet piecus deputātus atsevišķas frakcijas izveidei VL! diez vai izdosies sagrabināt.

Ja neņem vērā pieredzējušākos TB/LNNK biedrus, VL! vienīgais spēks ir nacionālisms. Bet nacionāli noskaņots cilvēks uzreiz nenozīmē, ka viņš būs arī spējīgs politiķis. Un par VL! kompetenci dažādos jautājumos man vienmēr ir bijušas bažas.

VL! (vismaz atsevišķu biedru) bezkompromisa nostāja pret homoseksuālismu un reizēm arī ES man šķiet mazliet tumsonīga. Neviens latvietis nav homoseksuāls? Un vai tiešām ārpus ES mēs vieni paši (kopā ar allaž “palīdzēt” gribošo un gatavo Austrumu kaimiņu) panāktu vairāk nekā tās iekšpusē (ieturot ļoti stingru mugurkaulu)?

Plusiņu es varētu ielikt tiešām tikai vienam cilvēkam. Toties svītrotu visus “tēvzemiešus”, kas aizņem vismaz pusi saraksta.

Iespējams, netiks pāri 5% un tad mana balss būs aizgājusi vējā.

Kopsavilkumu lai katrs veic personīgi.

Ja paskatos partijas Rīgas sarakstu, plusiņu es gribētu ielikt tikai vienam cilvēkam. Konstantīnam Pupuram. Jo viņš savulaik pirmais vēl okupācijas laikā iedrošinājās pie Brīvības pieminekļa pacelt Latvijas karogu.

2 thoughts on “Vienotība pret TB/LNNK/VL!”

 1. Nu principā var piekrist daudz kam, taču par Vienotību nebūtu tik droša. Tu raksti, ka pēc vēlēšanām nav paredzamas nekādas baigās izmaiņas līdzšinējā kursā.
  Vai man atgādināt pēdējās pašvaldību vēlēšanas, kad dienu pirms tām Vienotība vēl skandināja, ka pensijas paliks neskartas, un dienu pēc – šņirkt un visas apgrieza. Mans tētis arī saņem pensiju, atceros, kā viņš visus lamāja. Strādājošs pensionārs saņēma tikai 30% pensijas!!! Un kurš bija vainīgs? Kurš? Saki!

  1. Apgalvošu, ka pensiju samazināšana tajā situācijā tiešām nebija baigās izmaiņas. Tas bija teju vai konservatīvākais iespējamais risinājums no visiem iespējamajiem. Līdz ar to arī visai paredzams. Mani personīgi toreiz daudz vairāk pārsteidza lielais pārsteigto līdzcilvēku skaits.
   Vispār jau par pensiju samazinājumu vienojās visas Saeimā ievēlētās partijas. Cita reāla risinājuma nevienam nebija. Bet tā kā tajā brīdī pie varas bija Dombrovskis un Vienotība, tad tieši viņi arī tika izvirzīti kā galvenie vainīgie. Ja nomelnošanas aģitācijai apzināti vai neapzināti spēkus apvieno TP + LPP + SC + ZZS + VL! + TB/LNNK, apgalvojot, ka galvenais vainīgais ir Dombrovskis, kļūst vienalga, ko par to saka viņš pats un Vienotība.
   Paši jau arī dumji uzrāvās ar solīšanu nevietā. Mīnuss viņiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *