Skip to content

Versijas 2

Rihannas Umbrella kādu laiku bija ļoti populāra, tika spēlēta visās malās un diezgan ātri kļuva apnicīga. Nav mans stils.

To, ka dziesma nemaz nav tik slikta, apjautu, kad dzirdēju Manic Street Preachers veikumu. Bredfīlda vokāls spēcīgajā MSP pavadījumā dziesmai iedod pilnīgi citu enerģiju. Šo es tiešām varu klausīties un neapnīk.

Kad parādījās grupa Keane, man likās simpātisks viņu stils ar galveno akcentu uz klavierēm. Pēc tam, kad biju noklausījies veselu albumu, man radās sajūta, ka kaut kas pietrūkst. Tā arī man viņi palika prātā kā laba, bet ne lieliska grupa.

Kādā dienā Dainis bija publicējis vairākas Ziemassvētku dziesmas un tur bija arī Lily Allen dziesma Somewhere Only We Know. Es to noklausījos un sākumā pat neatpazinu, ka tā ir Keane dziesma, kaut gan dzirdēta, protams, likās. Lily versija, salīdzinot ar Keane, man šķiet kā pabeigts, labi nostrādāts darbs pret demo versiju. Ir paņemti dziesmas vārdi, sameklēti piemērotākie instrumenti, balss noskaņa, ritms.

Krietni citādāk ir ar The Verve Bitter Sweet Symphony, visai populāru dziesmu. Tā gan iekrita man ausīs uzreiz, kad to dzirdēju pirmo reizi, droši vien 1997. gadā. Tolaik man nebija ne jausmas, kas to izpilda, kā sauc dziesmu un kā to noskaidrot, bet tehnoloģijas no tā laika ir būtiski attīstījušās un noskaidrot tīkamas dziesmas nosaukumu un izpildītāju ir krietni vieglāk.

Biju nedaudz izbrīnīts, kad uzzināju, ka The Verve sanākušas domstarpības par autortiesībām. Jo, lūk, esot izmantota frāze no Rolling Stones dziesmas The Last Time. Tā arī esot visai slavena dziesma, kaut gan es par to dzirdēju pirmo reizi. Esot pat slēgta vienošanās, bet neesot paspējuši vienoties par detaļām, kad dziesma jau izlaista. Rolling Stones pārstāvji, redzot, cik labi iet The Verve versijai, pēkšņi sagribējuši krietni vairāk naudiņas un no vienošanās vairs nekas nav sanācis. It kā esot bijusi runa par sadalījumu 50/50, bet sagribēti visi 100%. Starp citu, arī Rolling Stones esot iedvesmojušies no senas, nezināma autora dziesmas.

Man šīs dziesmas salīdzināt šķiet dīvaini. Jā, es varu saklausīt frāzi, kas sakrīt ar The Verve, bet tas arī viss. Manuprāt, diezgan labs piemērs dziesmu autortiesību un/vai plaģiātisma džungļos.

Tags:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *