Skip to content

Velopamācība

RD SD publicējis materiālu velosipēdistiem.

Elektroniskajā brošūrā „Velosipēdists satiksmē” tiek skaidroti ceļu satiksmes noteikumi, apskatītas konfliktsituācijas un rīcība neikdienišķās situācijās.

Labās lietas – netrūkst attēlu, ir paskaidrots, kā pēc noteikumiem pareizi jāveic kreisais pagrieziens un kuros gadījumos riteņbraucējam ir priekšroka. Ir pat pieminēts, ka svarīgi ir uzņemt acu kontaktu ar vadītāju, jo priekšroka nenozīmē, ka nevari nonākt slimnīcā.

Sliktās – ārpus standarta zinībām neko jaunu uzzināt neizdosies. Teiksim, ir minēts, ka smagās mašīnas vadītājs pagriezienā tevi var piespiest pie trotuāra, ja esi viņam ielīdis blakus, bet trūkst, manuprāt, loģisks ieteikums – „smagajiem blakus vislabāk nelien”. Aprakstītās “neikdienišķās situācijas” ir garlaicīgi pāris CSN atgādinājumi, turklāt šajā sadaļā pat ir iekļuvusi pat tāda darbība kā velosipēda novietošana.

Pieņemu, ka pieredzējis riteņbraucējs no pieredzes pastāstītu vairāk derīgu lietu, piemēram, ja brauc pa trotuāru:

  • īpaši uzmanies no cilvēkiem, kuri izkāpj no trolejbusa vai autobusa, suņiem un maziem bērniem,
  • ja uzzvani gājējam ar zvaniņu, ņem vērā, ka vairumā gadījumu šamais vispirms krietni satrūksies un tikai pēc divām sekundēm pavirzīsies uz sāniem. Ja situācija atļauj, cilvēcīgāk tomēr ir gājēju uzrunāt ar „palaidiet, lūdzu, garām”

utml.

Manuprāt, varēja jau nu RD SD pacensties un uztaisīt kaut ko interesantāku par CSN atreferējumu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d