Skip to content

Velo – tavs panorāmas rats

Apvienība Pilsēta cilvēkiem apjomīgā ielas reklāmas plakātā informē līdzcilvēkus, ka ar velosipēdu iespējams redzēt vairāk.

Nav gan norādīts, no kā jāpārsēžas – no trolejbusa, vilciena, dīvāna vai trīsriteņa. Starp citu, es šo plakātu ievēroju, sēžot uz soliņa, kamēr viens no bērniem laizīja saldējumu, bet otrs gulēja, galvu ielicis man klēpī. Pieņemu, ka būtu ieraudzījis vairāk, pārsēžoties no soliņa uz divriteni, bet kur tad es liktu bērnus? Starp citu, atbraucām uz Mūkusalas ielu ar automobili un nedomāju, ka mēs redzējām mazāk nekā būtu redzējuši ar velosipēdu kaut vai tā iemesla dēļ, ka ar mehānisko transporta līdzekli var īsā laikā periodā pārvietoties ievērojami tālāk un netraucē nogurums.

Bet, atgriežoties pie plakāta, es pie sevis domāju šādi.

  • Kādam licies, ka būtu labi, ja cilvēki vairāk brauktu ar velosipēdiem. Tad viņš domājis, kā to sasniegt. Protams, ar cilvēkiem vajag sazināties.
  • Tad ir izdomāts, ka vides reklāmas taču redz daudzi cilvēki. Šis cilvēks ir domājis, kā vides plakātam jāizskatās, droši vien pieaicinājis komandu.
  • Kāds izdomājis galveno plakāta ideju – redzēt vairāk, plakāta virsrakstu, tekstu. Visai iespējams, par to ilgāku brīdi diskutējuši vairāki cilvēki līdz rasts kompromisa variants.
  • Tad kāds veidojis plakāta dizainu, visticamāk, vairākus variantus. Kāds vai kādi izlēmuši, kurš būs īstais.
  • Tad lemts par plakātu drukāšanu, runāts ar Clear Channel par to izvietošanu. Šis viss noteikti prasījis ne tikai laiku, bet maksājis arī diezgan daudz naudas.
  • Tālāk kārtoti praktiski jautājumi, izdarīts pasūtījums par plakātu drukāšanu un tie ievietoti stendos.
  • Pēc tam idejas autors droši vien ar gandarījumu nolūkojies vides reklāmā un nodomājis, ka nu gan līdzcilvēki noteikti ieraudzīs viņa vēstījumu, padomās un nolems, ka turpmāk automobili atstās mājās un tā vietā brauks ar velosipēdu.

Starp citu, apvienībai Pilsēta cilvēkiem iespējams palīdzēt, ziedojot naudu. Tad viņi varētu izvietot vairāk plakātu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *