Skip to content

Valmieras iela 18

Ēka Valmieras ielā 18 atrodas netālu no Grīziņkalna Avotu ielas apkaimē starp Matīsa un Lienes ielām. Pirms dažiem gadiem izskatījās pavisam noplukusi.

Valmieras 18 no augšas (pretī zilajam punktam)
Valmieras 18 no augšas (pretī zilajam punktam)
Valmieras 18 2011. gada septembrī
Valmieras 18 2011. gada septembrī

Nebūtu bijis nekāds brīnums, ja to piemeklētu līdzīgs liktenis kā daudzām vecām, nelielām Rīgas ēciņām – tā degradētos vēl vairāk, kļūtu bīstama garāmgājējiem un agrāk vai vēlāk tiktu nojaukta.

Valmieras 18 2014. gada augustā
Valmieras 18 2014. gada augustā

Tomēr tā nav noticis.

Valmieras iela 18 2015. gada decembrī
Valmieras iela 18 2015. gada decembrī. Procesā.

Ēka tikusi atjaunota un pirmajā acu uzmetienā izskatās pavisam labi. Varētu slavēt mājas īpašnieku par ieguldītajiem līdzekļiem un labo rezultātu. Tomēr, ja rūpīgāk salīdzina ēkas bijušo veidolu ar tagadējo, labie vārdi sāk ķerties.

Valmieras iela 18 2016. gada jūlijā
Valmieras iela 18 2016. gada jūlijā

Pazuduši koka logu slēģi. Saprotu, ka mūsdienīgai ēkai tie ir pārāk arhaiski un pilnīgi nepraktiski. Bet tie piederas vecām mājām un jauki izskatās. Tagad ēkas logi izskatās ļoti parasti.

Nav vairs divu mazu lodziņu ēkas otrajā stāvā. Tiem droši vien nebija nekādas praktiskas nozīmes, tomēr, ja tie būtu atstāti, ēka būtu neparastāka un interesantāka.

 

Kas tie ir bijuši par laikiem, kad detaļas bija tik nozīmīgas un katrs ēkas meistars bija kaut drusciņ mākslinieks!

4 thoughts on “Valmieras iela 18”

    1. Nekad nebūtu domājis, ka kādam īpaši varētu patikt tāda transporta maģistrāle :). Bet, jā, gan Valmieras ielas, gan tuvākā apkārtne šobrīd ir vēl tāda nesapucēta un nepiebāzta ar laikmetīgās arhitektūras klučiem kā, piemēram, tagad Barona ielā vai Vecrīgā.

      Man datorā ir vismaz pārdesmit ēciņu, kuras principā gribētos te ielikt, bet gribas pielikt arī kādu aprakstu, pameklēt vairāk informācijas, bet tam sanāk pārāk maz laika. Toties, kad laiks atrodas, tad nākas secināt, ka bildes ir jau pusgadu vecas un attiecīgajā vietā jau varbūt izskatās pavisam citādāk. Ar Avotu ielas apkaimi tādā ziņā ir vieglāk, jo to redzu ikdienā.

    1. Ilgi gan iet tā pabeigšana, jo no malas šķiet, ka nekas nekustas uz priekšu. Bet lai tā būtu. Ar prieku aplūkošu, kāds namiņš izskatīsies pēc pabeigšanas! 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *