Skip to content

Vai slēpta rusifikācija Rīgas domes Īpašuma departamenta gaumē? Noslēgums

Pirms mēneša rakstīju par Rīgas domes Īpašuma departamenta (RDĪD) tendenci likt saites uz ziņām krievu valodā. Tā kā pēc mana lūguma likt saites uz avotiem latviešu valodā nekas nemainījās, vērsos pie Valsts valodas centra (VVC) ar lūgumu izvērtēt iespējamu likuma pārkāpumu.

Īsi pēc vēstules nosūtīšanas ievēroju, ka RDĪD vairs neliek saites uz avotiem krievu valodā. Varbūt tam bija saistība ar šo vēstuli, varbūt arī ar publikāciju pietiek.com.

Saņēmu atbildi no VVC. Citēju:

Centrs izvērtēja Jūsu iesniegumā minēto informāciju un uzsāka pārbaudi par iespējamu Valsts valodas likuma 21. panta pirmās daļas prasību pārkāpumu. (..)

Informējam, ka uzsāktās pārbaudes ietvaros Rīgas domes Īpašuma departamentam tika lūgts sniegt paskaidrojumu.

  1. gada 20. martā centrā saņemta elektroniskā pasta vēstule (reģ. ar Nr. 4-1.6/143), kurā Rīgas domes Īpašuma departaments paskaidro, ka sabiedrības informēšanai departaments izmanto sociālā tīkla https://twitter.com/ funkciju “retweet”. Tādējādi nepublicē šo ziņu saturu, bet informāciju par to esamību.

Centrs skaidro, ka Valsts valodas likuma izpratnē ziņu portālos ievietotā satura pārpublicēšana sociālajos tīklos nav uzskatāma par administratīvo pārkāpumu. Šajā gadījumā secināts, ka tā ir Rīgas domes Īpašuma departamenta amatpersonu neētiska rīcība.

Informējam, ka, pateicoties Jūsu sniegtajām ziņām par to, ka Rīgas pilsētas pašvaldības iestāde nepamatoti izvēlas pārpublicēt ziņas krievu valodā, šobrīd Rīgas domes Īpašuma departaments sociālā tīkla kontā https://twitter.com/RigasIpasumaDep ziņas ievieto un pārpublicē valsts valodā.

Mazliet žēl, ka RDĪD nepārstāja savu neētisko rīcību, kad uz to tika norādīts bez VVC starpniecības.

Tomēr esmu priecīgs, ka, lai arī likuma pārkāpums nav konstatēts, RDĪD savu līdzšinējo nostāju ir mainījuši un nu jau labu laiku kā rīkojas ētiski. Tas arī galvenais.

1 thought on “Vai slēpta rusifikācija Rīgas domes Īpašuma departamenta gaumē? Noslēgums”

  1. VVC nevar atrasties visur, tāpēc Valdodas likuma ievērošana lielā mērā atkarīga no mums pašiem – ir jāraksta VVC par ievērotajiem pārkāpumiem. Vienkāršs iesniegums ar pāris teikumiem – kur, kas un kad – ir pilnīgi pietiekoši. Paldies autoram par modrību!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *