Skip to content

Vai bēgļi lieto viltotus dokumentus?

Gājienā pret imigrāciju draugs pastāstīja, ka nevarot saprast vienu lietu. Bēglim, lai nonāktu Eiropā, nepieciešams sakrāt ļoti daudz naudas ko maksāt kontrabandistiem. Kāpēc par šo naudu viņi nevar cilvēcīgi aizbraukt uz tuvāko ES valstu vēstniecību (kaut vai kaimiņvalstī), saņemt vīzu (to, ka neesi trūcīgs, pierādīt taču kaut kā varētu, sliktākajā gadījumā kaut vai viltojot konta izdruku), nopirkt biļeti lidmašīnā un pēc ierašanās Vācijā vai Zviedrijā doties pieprasīt bēgļa statusu?

Pēc dažu dienu pārdomām ticamākais variants man liekas, ka bēgļa statusu viņi tādā “godīgā” veidā nemaz nevarētu dabūt. Jo viņiem nav dokumentu, ar kuriem apstiprināt savu bēgļa statusu. Tas ir, viņi nemaz tādam statusam neatbilst. Un viņiem šos dokumentus vajag viltotus. Kurus, acīmredzot, kontrabandisti pārdod tikai komplektā ar ceļojumu. Jo neviens taču no viņiem negrib muļķīgi uzrauties, vai ne? Tas arī izskaidrotu, kādēļ kontrabanda ir tik mežonīgi dārga.

Tags:

4 thoughts on “Vai bēgļi lieto viltotus dokumentus?”

 1. Sākumā man pret imigrantiem bija neitrāla nostāja, tomēr tagad vairāk tā nostāja ir negatīva – nu nevajag mums Latvijā vīriešus darbaspējas vecumā, kas negrib strādāt. Bēgļu vidū ir arī sievietes un bērni (to daudzi mediji ignorē) – tie lai brauc paglābties no kara, bet jauni vīrieši lai strādā savā valstī vai aizstāv to karā.
  Kaut gan ticu, ka tie 700 bēgļi neko Latvijā nemainīs – jau pašlaik Latvijā dzīvo daži tūkstoši musulmaņu (tā vismaz ziņās dzirdēju) un pa lielam nekas nav mainījies valstī, tāpēc arī papildus 700 musulmaņu neko daudz nemainīs. Gribas jau ticēt, ka vismaz mums neatsūtīs dīkdieņus, kas negrib strādāt, jo jēga no tādiem cilvēkiem maza.
  Daudzi gan to atmosfēru uzkurina – atnāks 700 bēgļi un visu valsti izmainīs – tā nu gan nebūs, tomēr gribas palīdzību sniegt cilvēkiem, kam tā nepieciešama, nevis oportūnistiem.
  Vajadzētu kaut kā tos bēgļus šķirot, citādi pašlaik viss diezgan haotiski izskatās, jo Eiropa bezmaz vai gatava uzņemt visus, kas te ierodas kā bēgļi.
  + Lai nomierinātu cilvēkus, varu teikt: ja musulmaņiem mūsu valsts būtu tik saistoša, šeit jau sen būtu bijis pilns ar viņiem, jo Latvijā jau cik gadus var ieceļot un dzīvot musulmaņi, kas nav bēgļi.
  Katrā ziņā risinājums ar bēgļiem nav īsti gudrs, jo tā vietā, lai cilvēkiem iedotu makšķeri, mēs piedāvājam viņiem zivis. (Tas tā tēlaini izsakoties.)

  1. Esmu drošs, ka mēs neizvēlēsimies cilvēkus, kurus saņemsim. Tā kā katrs gribēs labākos un mūsu valdība izceļas ar pilnīgi apbrīnojamu nespēju aizstāvēt valsts intereses, tad saņemsim vienus no sliktākajiem.
   Es par skaitu vispār negribētu runāt, jo tas jebkurā gadījumā ir tikai pagaidu cipars un patiesais būs daudz lielāks. Galvenais būtu atrisināt cēloņus, bet kur nu!
   Ja mums būtu sakarīga valdība, arī 7000 “bēgļu” būtu panesama problēma. Bet tā nav un izskatās, ka vēl vismaz daudzus gadus arī nebūs. Ar visiem sūdiem, kas radīsies saistībā ar bēgļiem, būs jātiek galā parastajiem cilvēciņiem, jo valdība tos kusli un nemākulīgi sāks risināt tikai tad, kad citādāk vairs nu galīgi, galīgi nevarēs. Tāpēc arī mums jābūt pret jau tagad.

   1. Piekrītu par to, ka ne jau valdība būs tā, kas ar bēgļu savārītajiem sūdiem tiks galā.
    Tagad jau par vēlu kaut ko izvēlēties – iedos mums tos, kas būs palikuši pāri, un ar tādiem arī dzīvosim.

 2. Vini grib uzdoties par siriesiem un irakiesiem, jo tiem ir visaugstakais procents, kurus rietumeiropa atzist par begliem. Savukart ar t.s. droso izcelsmes valstu dokumentiem (visas balkanu valstis piemeram), kur nav karadarbibas, praktiski neviens nekvalificejas begla statusam un 99% tiek noraiditi. Kapec gan nenopirkt viltotu siriesa pasi, ja ar to var tik viegli tikt piemeram uz Ger-Money 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *