Skip to content

Turpinās vārda brīvības noriets

Viena no lietām, kas mani kaitina globāli, ir diplomātisks politkorektums. Neko nedrīkst vispārināti pateikt pret melnādainajiem, homoseksuālistiem, reizēm arī sievietēm. Ja tiek veidots pētījums, vienmēr jāiekļauj “otras puses” viedoklis, lai cik absurds tas arī nebūtu. Ja jāmeklē krīzes risinājums, tad noteikti jāņem vērā abu pušu intereses (Krievija okupē daļu Ukrainas un vēl jārespektē viņu prasības (?!)). Slepkavu pirms tiesas nedrīkst saukt par slepkavu. Nēģerus vispār nedrīkst saukt par nēģeriem, žīdus par žīdiem utml. Svaigākais piemērs – nedrīkst uzreiz paziņot Kremlim, ka prezidents uz 9.maija svinībām nebrauks, nē, jāvelk laiks, jātēlo pieklājīgi diplomāti (priekš kam?).

Tāpat kā pilnīgs diplomātijas trūkums, arī pārlieka diplomātija ir galējība, no kuras vajadzētu izvairīties. Pārlieka diplomātija apdraud vārda (un domas) brīvību.

Ir noticis ļoti nopietns incidents, kuram droši vien Latvijā īpaši lielu uzmanību nepievērsīs, bet, cerams, globāli tas sacels lielu trauksmi. Nogalināti 11 cilvēki žurnāla redakcijā. Turklāt ne jau Afganistānā, pat ne Krievijā, bet tepat Eiropas savienībā – Francijā.

Reizi nedēļā iznākošais žurnāls ir zināms kā pretrunīgi vērtētas satīras un humora publicētājs, kas aplūkoja dažādas sociālpolitiskas norises.

Dažiem cilvēkiem, acīmredzot, nav humora izjūtas.

Bēdīgi, ka Francija uzreiz medijus aicina uz pašcenzūru.

Francijas policija jau brīdinājusi medijus būt uzmanīgiem satura veidošanā.

Tā ir piekāpšanās. Tas ir ļoti nopietns vārda brīvības apdraudējums. Un vēl – tas ir tikai sākums.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *