Skip to content

Trauksmes iela

Trauksmes iela ir mazītiņa ieliņa Vecrīgā, karte. Bilde uzņemta 27.12.2015. no Kungu ielas. Iekšā tikt nevar, vārti priekšā.

Trauksmes iela

Nebūtu nemaz ievērojis, bet izdzirdēju garāmgājējus runājam, kā iela var būt slēgta. Nolēmu painteresēties.

Trauksmes iela ietvēra daļu no kādreizējās neapbūvētās joslas gar pilsētas aizsargmūri. Ielas sākotnējais latviskais nosaukums Alarma iela – tiešs vāciskā nosaukuma (Alarmstrasse) pārcēlums. 20. gadsimta sākumā saukta arī par Veco Trokšņa ielu, no 1923. gada oficiāls nosaukums Trauksmes iela. Iela izzuda līdz ar Otrā pasaules kara laikā nopostīto un pēckara gados nojaukto apbūvi.

Zudusī Latvija

2008. gadā Rīgas dome atjaunoja ielas nosaukumu.

Lai būtu lielākas izredzes tikt pie rezultāta, lūdzu palīdzību Pietiek. Atbildi no Pietiek (un no Rīgas domes) saņēmu jau nākošajā (!!!) dienā. Kā mazpazīstams indivīds par tādiem atbildes tempiem varu pat nesapņot.

Atbildot uz Jūsu jautājumu, Rīgas domes Satiksmes departaments informē, ka Trauksmes iela Vecrīgā ir maza iela, kura savā laikā netika izbūvēta līdz galam un šobrīd tas ir strupceļš.

Šī iela, tāpat kā daudzi ielu posmi ir privātīpašums. Uz šīs ielas atrodas divi uzņēmumi.

Ņemot vērā, ka līdz šim šī iela pārsvarā tika izmantota kā “sabiedriskā tualete” uzņēmēji uzstādījuši sētu ar nosacījumu, ka sētai darba dienas laikā jābūt vaļā un ielai pieejamai, savukārt nakts stundās to var slēgt.

Principā jau nav ko iebilst. Vienīgi man personīgi bija liels pārsteigums uzzināt, ka iela Rīgā var būt privātīpašums.

Mazliet vēlāk Pietiek pārsūtīja papildus informāciju.

Vēlamies vērst Jūsu uzmanību, ka pēc Jūsu e-pasta informācija tika nodota speciālistiem detalizētākai izvērtēšanai un secināts, ka Mārstaļu ielā 17 esošajā ģenerālplānā nav paredzēta šāda žoga izbūve. Būvvalde ir fiksējusi šobrīd saņemto informāciju un uzdevusi būvinspektoram apsekot minēto objektu, lai lemtu par administratīvās lietas ierosināšanu par iespējamu patvaļīgi veiktu būvniecību.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *