Skip to content

Teātris TT – Dāmas

Naktī sava dzīvokļa virtuvē satiekas vecāmamma, viņas meita un mazmeita, un viņas nevar no turienes iziet pirms nebūs noskaidrots, kā 17 gadīgās Kitijas bikšu kabatā uzradusies pavisam īsta pistole.

Izrādes saturu veido puspatiesību un melu atšķetināšana. Tas viss sajaucas ar bailēm no vientulības, attaisnojumu savai dzīvei un vēlmi dzīvot, kā vēlies. Bez maitekļiem vēl vairāk pastāstīt praktiski nevar un nevajag.

Īpatnējākais ir veids, kā izrāde realizēta. Tā notiek palielā dzīvoklī Miera ielā. Skatītājs nevis atver teātra durvis, bet gan piezvana pie dzīvokļa durvīm. Tad viņu ieaicina iekšā. Iekārtojums – kā jau dzīvoklī. Smaržo pēc ābolmaizes. Drēbes tiek noliktas pavisam īstā skapī. Un tad skatītāji dodas ieņemt krēslus kādā no istabām.

Izrāde notiek visās dzīvokļa istabās un, lai skatītājiem nebūtu jāskraida pakaļ, notiekošais tiek filmēts un rādīts uz projektora. Kad izrādes varones ienāk arī skatītāju telpā, ir diezgan savāda sajūta. Tu it kā esi skatījies melnbaltu filmu, bet te piepeši tas viss turpinās tepat acu priekšā. Tādas kā divas paralēlas realitātes. Man personīgi vieglāk bija “pieslēgties” filmētajai daļai. Varbūt tāpēc, ka laika ziņā tā ir ievērojami garāka un līdz ar to kļūst pierastāka.

Atklāju, ka atrodoties svešā dzīvoklī, būtībā ciemos, ir diezgan neērti smieties par turienes iedzīvotāju nelaimēm. Bet smiekli vietām nāk, jo izrādē redzamais nav nekas jauns un neparasts. Tās pašas muļķīgās situācijas, kurām līdzīgas pats kādreiz esi piedzīvojis.

Pēc izrādes beigām skatītāji tiek pacienāti ar ābolmaizi un drīkst aplūkot visu dzīvokli. Diezgan dīvaini ir realitātē redzēt visas krāsainās lietas un vietas, kuras pirms tam ekrānā bija melnbaltas.

Ja bija vēlme, varēja iemalkot tēju un aprunāties ar režisori un aktrisēm. Es šo iespēju izmantoju visai nosacīti, jo nebiju vēl “atgājis” no redzētajiem iespaidiem. Toties mazliet uzspēlēju futbolu ar izrādes jaunāko asistentu.

Šī nebija parasta teātra izrāde. Tas drīzāk bija skatītāja piedzīvojums teātrī ar izkāpšanu no ierastās skatītāja lomas.

Bija interesanti. Iesaku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *