Skip to content

tē vē un dekoders

Vakar tiku pie dekodera. Tā paša Lattelecom lētā mistiskās izcelsmes TV star. Bez problēmām pievienoju to pie strāvas un televizora, antenas vietā iespraudu visparastāko vadu, kurš savulaik tik labi kalpoja Zhiliton pieslēgšanai pie teļļuka. Viss darbojās ļoti labi līdz nākošajā dienā nācās secināt, ka kastīte pēc ieslēgšanas rāda man tikai savu sarkano spuldzīti uz paneļa. Lai kādas pogas arī netiktu spaidītas, atbildes reakcijas nekādas nebija. Speciāli netā dabūju meklēt LTT palīdzības numuru, visai ilgi mēģināju sazvanīt līdz beidzot uzzināju, ka jānes vien kastīte atpakaļ, kur tā tikusi iegādāta. Tā arī aiznesu dekoderu atpakaļ uz LTT veikalu, kur to pat bez īpašiem jautājumiem samainīja pret citu. Patlaban vēl darbojas un ceru, ka vismaz futbola čempionātu virszemes televīzijā noskatīties varēšu.

Tajā pašā LTT veikalā redzēju divus lielos televizorus, pieslēgtus pie dekoderiem. Sajūta bija, ka skatos monitorā uz wmv failu. Viss pilns ar maziem kvadrātiņiem. Ak, vecie labie analogā signāla laiki :)! Ies gadi un mēs droši vien saviem bērniem izskatīsimies pēc idiotiem, skaidrojot, ka analogā televīzija tomēr nepārvietojās ne pa pazemi, ne ūdeni…

Vispār ne pārāk labi saprotu, kādēļ televīzijas netranslē savus kanālus arī internetā. Grūti noticēt, ka tas būtu kaut kas ļoti sarežģīts, nepieprasīts un neiespējams.

Es jau varētu arī bez televīzijas mierīgi iztikt. Vienīgi tas futbols ar Anatolija Kreipāna komentāriem :). Var jau būt, ka maldos, bet liekas, ka bezmaksas tv kanāli ir pamatīgi rusificējušies. Vienkārši pretīgi. Nezinu, vai pie mums arī rāda filmas vai seriālus, kuros labie krievi slaktē ļaunos fašistus, bet, manuprāt, tādus derētu aizliegt. Tie tomēr pamatīgi kropļo cilvēku uzskatus par vēsturi, viņiem pašiem to pat neapzinoties.

Tags:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *