Skip to content

Senā Rīga – Tērbatas / Lāčplēša krustojums

Vecākajā attēlā redzama Dailes teātra pārvākšanās uz jaunajām telpām Brīvības ielā pirms 40 gadiem. Šajās dienās pārvācas arī Jaunais Rīgas teātris. Nav gan tādas ažiotāžas un publiskas izvadīšanas kā tolaik, jo JRT savās mājās plāno atgriezties.

Attēls no http://zudusilatvija.lv/objects/object/11997/. Autors Romvalds Salcevičs.
Tērbatas / Lācplēša ielu krustojums 2017. gadā.

Ēkas kreisajā pusē palikušas tās pašas. Pat koka namiņš veiksmīgi pārdzīvojis pēdējos 40 gadus un tukšā vieta aiz tā joprojām ir neapbūvēta.

Attēla labā puse pārskatāma sliktāk, bet tajā tieši ir lielākās izmaiņas. 2017. gada uzņēmumā redzamās ēkas krustojuma labajā pusē tapušas pēc neatkarības atjaunošanas. Neesmu atradis nevienu fotoattēlu, kurā būtu redzams, kā tieši tur agrāk izskatījās. Kaut kur šajā apkārtnē bija neliels spēļu laukums, kur vēl kā bērns dabūju paspēlēties. Visticamāk, tas bija tieši šeit, bet nevaru izslēgt, ka tas tomēr bijis kādu kvartālu tālāk.

7 thoughts on “Senā Rīga – Tērbatas / Lāčplēša krustojums”

  1. Dailes teātra pārcelšanos ļoti neskaidri kā bērns atceros gan – tas bija ļoti nozīmīgs pasākums, kas tur tautas bija sanācis. Ļoti miglaini atmiņā palikusi, manuprāt Olga Dreģe (viņu labi pazinu man mīļo “Vella kalpu” dēļ, filmu skatījos nez cik reizes, cik ļoti tā patika). Vēl šķiet, ka atceros, ka aktieri brauca ratos ar zirgu, bet varbūt kaut ko jaucu.

    Par rotaļu laikumiem zinu vienu pavisam netālu, Bruņinieku (toreiz Sarkanarmijas ielā). Aiz liela 6-stāvu arhitekta Eižena Laubes projektētās dzīvokļu mājas bija ziedošs dārzs, kura saimniece dzīvoja blakus nelielā koka mājā. 50. gadu beigās mājas iedzīvotājiem šķita, ka nav pareizi, ka vienai šai kundzītei pieder ziedošais dārzs un nevis visai lielajai 10 dzīvokļu mājai. Rezultātā dārzs tika atdots visiem, nepagāja pat pāris gadi un visi koki bija aplauzti, puķes izbradātas. Es kā bērns atceros to tikai kā smilšainu (lietus laikā dubļainu) zemes pleķi ar šūpolēm un vēl pāris lietiņām. Droši vien arī skaitījās bērnu spēļu laukums. No dārza tur vairs nebija palicis pāri nekas…

  2. Tur bija gan maziņš laukumiņš, apmēram 1993. gadā. Man tur bija jāiet garām uz māsas bērnudārzu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *