Skip to content

Sašķeltā sabiedrība

Lai arī man tas Rīgas mērs pēdējās dienās ir paspējis pamatīgi apnikt, tomēr gribas piezīmēt vēl divas lietas viņa sakarā.

Pirmkārt, šad un tad nākas ievērot, ka informācija krievu delfos mēdz tendenciozi atšķirties no tā, kas lasāms latviešu delfos. Paliek tāda sajūta, ka krievu delfos tiek darīts viss, lai vairotu vietējo krievu pašapziņu, riebumu pret Saeimu, valsti un jebko citu, izņemot Saskaņas centru un Ušakovu.

Piemēram, vakar ieraudzīju ziņu “Ušakovam Gaismas pils atgādina lielveikalu”. Latviešu delfu versijā nekā tāda nebija un tikai nesakiet, ka šai ziņai nebūtu lasītāju.

Otrkārt, Ušakovs apgalvo, ka sabiedrība ir sašķelta un to nepieciešams beidzot vienot un integrēt. Man personīgi ikdienā sabiedrības sašķeltību saskatīt ir grūti. Jā, ir latvieši un ir krievi, bet tas tā bija, ir un būs. Starp citu, burtiski tikko bija sabiedriskā apspriešana sabiedrības integrācijas pamatnostādnēm. Kaut kā nevarēja manīt, ka SC tas vispār interesētu. Pēc tam kaut ko murkšķot par integrāciju un nepieciešamību vienot sabiedrību, viņi atstāj iespaidu, ka līdz šim dzīvojuši uz citas planētas.

Acīmredzami tiek uzdots vēlamais par esošo un uz tā pamata tālāk tiek būvēti visādi vervelējumi. Tā vien šķiet, ka SC visvēlamākais scenārijs būtu, ja krievi ar latviešiem tiešām sāktu uz ielām reāli kauties. Protams, tad būtu iemesls kaimiņiem iesūtīt Latvijā “miera uzturēšanas” spēkus un realizēt okupāciju #2.

Es nesaprotu tikai vienu – ar ko mums valstī nodarbojas Satversmes aizsardzības birojs un vai mums tāds vispār ir vajadzīgs?

Apsolu, ka nākošajā Cauruma ierakstā Ušakovs netiks pat pieminēts. Pietiks viņam veltīt uzmanību.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *