Skip to content

RP + SC => RD?

Pirms dažiem mēnešiem klīda runas par iespējama kopīga latvisko partiju saraksta izveidi. Tas potenciāli ļautu nobīdīt pie malas Saskaņas centru, jo samazinātos iespēja, ka kāda no latviskajām partijām paliktu aiz 5% svītras.

Vienotība ar Visu Latvijai! vienoties nespēja. Precīzas detaļas droši vien neuzzināsim, bet izskatās, ka Vienotībā trūcis vienprātības par šo jautājumu un bijušas bažas, vai apvienošanās ar presē bieži zākātajiem “radikālajiem nacionālistiem” neatgriezeniski neiedragās lielpartijas reitingus.

Daudz loģiskāka būtu Reformu partijas un Vienotības apvienošanās. Ideoloģiski šīs abas partijas ir gandrīz identiskas.

Vienotībai reitings aptaujās svārstās ap 15-25%, Reformu partijai tā pa 2%. No šiem skaitļiem jāsecina, ka Reformu partijai izredzes iekļūt Rīgas domē ir ļoti tuvas nullei. Visloģiskākais glābiņš būtu kopīga saraksta veidošana ar Vienotību. Bet tas nenotika. Kādēļ?

Es tobrīd spēju atrast tikai vienu izskaidrojumu. Atcerēsimies, kā Zatlers pēc Saeimas vēlēšanām solīja, ka Reformu partijas un Saskaņas centra kopīgo koalīciju pat ar tankiem nespēšot izšķirt. Kā zināms, nekādus tankus nevajadzēja, pietika ar Reformu partijas sašķelšanos un pārējo partiju minimālo vēlēšanos šādā veidojumā iesaistīties.

Tātad Reformu partijas mērķis ir jebkā tikt pāri 5% un beidzot izveidot koalīciju ar Saskaņas centru. Uz to Vienotība neparakstītos un tā arī ir, iespējams, būtiskākā šo partiju atšķirība un galvenais šķērslis kopīga saraksta izveidei.

Vakar ziņās varējām lasīt – Reformu partijas mēra kandidāte Antāne sola, ka RP sadarbošoties ar visām partijām, kuras darbos ir par Rīgu un uzskata, ka sabiedriskajam transportam Rīgā ir jābūt bez maksas. Tas tik ļoti saskan ar Ušakova skandināto, ka man personīgi jebkādas šaubas par šo partiju “laulību” plāniem ir izgaisušas.

Kas attiecas uz sabiedrisko transportu, esmu pārliecināts, ka ļautiņi, kuri to sola padarīt pieejamu bez maksas, paši to nākotnē lietot neplāno. Lai jau tie citi drūzmējas, salst pieturās un vēlāk spiežas viens pie otra visādu smirdīgu dzīves pabērnu un kabatzagļu klātbūtnē krietni pademolētajos tramvajos un trolejbusos. Daudz loģiskāk un saprātīgāk būtu vispirms pakāpeniski samazināt biļetes maksu, turklāt sākot ar abonomenta biļetēm.

Tags:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *