Skip to content

Referendums. Personīgais viedoklis

«Saskaņas centra» aktīvistes Jeļenas Bačinskas paziņojums pasaules sociālajā tīklā «Facebook»: «Pret otro valsts valodu, šķiet, izteikušās visas organizācijas – sākot ar skolotājiem, ārstiem, studentiem un beidzot ar hokejistiem, katoļu mācītājiem un politiski represētajiem. Tikai prostitūtas vēl trūkst!»

Es personīgi gaidu 18. februāri, lai mitētos šie nebeidzamie aicinājumi balsot pret vai balsot ar sabojātiem biļeteniem. Aicinājumus balsot par nez kādēļ neesmu redzējis, kas arī ir ļoti interesanti. Protams, iet vajag un balsot pret arī vajag, par ko es rakstīju jau iepriekš. Man negribētos, ka Latvijai lojālie krievvalodīgie, aiz riebuma pret šīm kampaņām aizietu nobalsot par.

Kampaņas un aicinājumi ir diezgan dažādi, kā jau to demokrātiskā valstī var sagaidīt. Diemžēl pietrūkst viena vai vairāku publiski redzamu cilvēku, kuri iedrošinātos pilnībā atklāt lietas nopietnību ar visiem tās apstākļiem. Tie paši Dombrovskis, Zatlers, Bērziņš utt. – iet vajag, bet kolīdz nonākam pie kāpēc, sākas tufta. Tādēļ arī rodas sajūta – lāgā negribas iet, bet it kā jau laikam vajag.

Piedevām ir vēl parādījies tā saucamais Labas gribas manifests, kuru parakstot, cilvēki pauž savu apņemšanos piekāpties un meklēt kompromisus. Nepavisam neesmu Raivja Dzintara fans, bet esmu priecīgs, ka viņš šo papīru nav ne parakstījis, ne arī grasās to darīt. Kompromiss? Kad tev mēģina pielikt nazi pie rīkles un saka – atsakies no savas latvietības, tu vēl meklēsi kompromisu? Manifestā nav minēts, ka Latvijai jābūt latviskai un līdz ar to tam ir nulles vērtība. To parakstīt nedrīkst, jo tādējādi mēs atzīstam sevi par kaut daļēji līdzvainīgiem notiekošajā farsā.

Labas gribas manifesta autori nesaprot vai nevēlas saprast, ka mūsu krievvalodīgie ir vien situācijas ķīlnieki. Ir nožēlojami, ka neviena no mūsu valsts amatpersonām nav skaidri pateikusi, ko daļa jau tāpat zina – šo referendumu organizē Krievija, konkrēti Putins un viņa līdzskrējēji. Ja tam pat līdz šim nav atrasti nekādi pierādījumi, tad mūsu drošības dienestus, īpaši Satversmes aizsardzības biroju un Drošības policiju vajadzētu bez žēlastības iztīrīt un varbūt pat likvidēt.

Ja kādam tas ir paslīdējis garām, atgādināšu, ka mūsu tā saucamā krievvalodīgā minoritāte dzīvo citā informācijas telpā, kuru veido atkal tas pats Putins ar saviem līdzskrējējiem. Ar viņiem tiek nežēlīgi manipulēts un līdz pat šim brīdim nekas neliecina, ka reiz tas varētu apstāties. Mēs šos cilvēkus esam atstājuši likteņa, tas ir, Putina varā un viņi tiek pakļauti intensīvai smadzeņu skalošanai. Katru dienu viņiem vislabākajās hitleriskajās tradīcijās tiek atkārtots, ka Latvija ir teju sliktākā valsts pasaulē un ka krievvalodīgie tiek apspiesti! Kā lai vairums no viņiem tam nenotic? Tam, ka krievvalodīgos Latvijā apspiež, arī viens otrs latvietis jau ir noticējis.

Starp citu, ja SC tik ļoti būtu rūpējušas krievvalodīgo tiesības, tās biedri taču būtu aktīvi iesaistījušies integrācijas politikas publiskajā apspriešanā, vai ne? Bet nekā tamlīdzīga. Riešana sākās tikai pēc tam, kad dokuments bija jau apstiprināts. Un pēc tā kāds vēl uzskata, ka SC rūp Latvijas minoritāšu intereses?

Man no sirds žēl gan naivākos, gan gudrākos mūsu minoritāšu pārstāvjus. Naivākos – jo viņi nesaprot, ka ir tikai upurējami bandinieki šaha spēlē, un gudrākos – jo viņi to saprot. Viņiem pat vēlēšanās nav par ko balsot, jo gan PCTVL, gan SC ir Vienotās Krievijas satelītpartijas.

Es neredzu, ka kaut kas pēc 18. februāra uzlabosies. Kamēr mūsu krievvalodīgā minoritāte netiks izrauta no Putina līdzskrējēju informācijas ietekmes, paliks vienīgi sliktāk. Būs jauni referendumi, nākamais, iespējams, par automātisku pilsonības piešķiršanu nepilsoņiem. Tas viss turpināsies līdz viena no pusēm neizturēs.

Ceru, ka reiz Krievijā būs demokrātija un līdzšinējā varza aizvāksies uz elli. Tad arī mēs Latvijā varēsim dzīvot daudz mierīgāk. Vienīgi vai mēs tik ilgi spēsim izturēt?

Protams, manā rīcībā nav pierādījumu, ka tieši Kremlis sponsorē Latvijas krieviskos masu medijus vai ka SC ir mazā Vienotā Krievija. Tādēļ, iespējams, savos apgalvojumos kļūdos un būšu priecīgs, ja man kāds to arī pierādīs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *