Skip to content

Realitātes šovs "Valdis"

Šobrīd politikā notiekošais izskatās pēc realitātes šova vairāk nekā jebkad. Pēc 13.01. Saeimai tika izvirzīti pilnīgi konkrēti uzdevumi, kuru neizpildīšanas gadījumā būtu pilnīgi konkrētas sekas – Saeimas atlaišana. Bet patlaban – dienas sākumā, kad Valdiņš paziņošot, vai Saeima tikšot atlaista, parādās visādi brīnumi:

Valsts prezidents Valdis Zatlers otrdien, 31. martā konsultēsies ar Saeimā pārstāvētajām partijām, bet vakarā uzrunā paziņos, vai rosinās 9. Saeimas atlaišanu.

no pēdējām intervijām medijos noprotams, ka Zatlers ir apmierināts ar “pozitīvo lūzumu” politiskajos procesos valstī.

Zatlers iepriekš nav skaidri atklājis, vai, viņaprāt, valdība un Saeima uzdevumus ir izpildījusi.

Jau vēstīts, ka daļēji Valsts prezidenta uzdevumi Saeimai un valdībai ir izpildīti, taču ne pilnā apmērā.

Uzdevumi vai nu ir izpildīti, vai nu nav izpildīti. Tas ir tāpat kā sieviete nevar būt mazliet stāvoklī. Vai nu ir, vai nu nav. Šajā gadījumā uzdevumi nav izpildīti. Tas bija zināms jau visai sen. Bet tā vietā, lai, aci nemirkšķinot, turētos pie saviem vārdiem, valsts pirmais Valdiņš izveido pats savu realitātes šovu. Ar savu izturēšanos viņš grauj valsts stabilitāti. Ja arī viņam ir skaidrs, ka Saeimu neatlaidīs, tad tā arī uzreiz varēja pateikt, nevis tirināties kā galertam līdz ilgāk vairs nevar.

Saeima ir jāatlaiž ne tikai tāpēc, ka Valdis to savulaik apsolīja. Šobrīd Saeimai ir ļoti vienkārši jebkurā brīdi noraut valdībai stopkrānu. Līdz šim to piebremzēja bailes no atlaišanas. Tagad šo baiļu vairs nebūs un atkal vecā koalīcija varēs JL čurāt uz galvas. Atlaižot Saeimu, tiktu izjauktas esošās proporcijas, tiktu atņemtas 50+ balsis vecajai Kalvīša koalīcijai. Tas nozīmētu, ka stopkrānu mierīgi noraut vairs nevarētu un valdība varētu reāli strādāt. Citādi patlaban tāda puskalvīšvaldīšana vien ir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *