Skip to content

RD vēlēšanu paģiras

Diezgan traģiska diena Rīgai bijusi 6.06.09. Man ir pat bail iedomāties, kā tagad viss mainīsies. Mēdz teikt, ka katram mākonim ir sava gaišā maliņa, tikai šoreiz to grūti saskatīt. Daži secinājumi.

  • Ir diezgan skaidrs, ka Šlesers tomēr būs Rīgas mērs. Šāds variants tika apcerēts jau labi sen, tikai līdz šim nebija zināms, ka LPP/LC + SC saņems vairāk par 50% balsu. Nu tas ir noticis. Šāda modeļa priekšrocība – latvieši pārāk skaļi neprotestē, jo pie varas taču latvietis. Viņam ir arī lielāka pieredze nekā Ušakovam. Ja SC, pie varas esot, sataisīs reālas ziepes, viņi riskē, ka nākamajā reizē par viņiem – mūžīgajiem solītājiem ar lielisko attaisnojumu nekā nedarīšanai (neesam pie varas) neviens vairs nebalsos. Tas SC varētu būt sevišķi sāpīgi.
  • Reāli par LPP/LC ir nobalsojuši tikai ~36’500 cilvēki. Tas nav sevišķi daudz. Rīgā ir apmēram 20 reizes vairāk iedzīvotāju. Milzīgu pakalpojumu Šleseram ir izdarījuši latvieši, kuri nav piedalījušies pašvaldību vēlēšanās. Bez viņu nepiedalīšanās tas nebūtu izdevies.
  • Lai arī Tautas partija nav tikusi Rīgas domē, diez vai ir iemesls gavilēt, paskatoties, kā balsots citviet. Sāk likties, ka TP ir nemirstīgi kā pats Kaščejs. Prognozēju, ka savas 10 vietas nākošajā Saeimā viņiem būs.
  • Pārsteidz PiSa. Apbrīnojami daudz cilvēku ir nobalsojuši par tiem pašiem vēžiem jaunā kulītē. Tas parāda reāli darbojošos ievēlēšanas recepti jebkurai no vecajām partijām. Teiksim, JL – lielākā daļa biedru paziņo, ka ar Repši un Dombrovski strādāt nav iespējams, aiziet un izveido jaunu partiju. Sabiedrības atbalsts garantēts. Vai arī – TP paziņo, ka viņiem Šķēle un Kalvītis ir jau līdz lampiņai un abus oficiāli izmet no partijas laukā. Abi savu faktisko ietekmi partijā pa kluso saglabā, bet TP reitings kāpj mākoņos…
  • Partiju popularitātes aptaujām ir maz jēgas. Īpaši to var redzēt SC gadījumā. Vienmēr aptaujās viņiem ir mazāks atbalsts nekā vēlēšanās.
  • Pārsteidz arī Visu Latvijai! Manuprāt, labākas izdevības tikt pie varas viņiem vairs nebūs. Nezinu, kādēļ vēlētāji viņiem neuzticas. Varbūt tādēļ, ka klasiskais TV skatītājs viņus tikpat kā nemaz neredz? Bet kāpēc tad RD netika arī ZZS?
  • Man personīgi viena no skumjākajām atskārsmēm – Rīgā nevalstisko organizāciju (NVO) sadarbība ar Rīgas domi visticamāk pilnībā apstāsies. Rīgā jau tā nav sevišķi stipras NVO. Ostā esošās lielo ķīru ligzdas buldozerēs bez vārda runas. Zels un plauks šaubīgu objektu būvniecība par rīdzinieku naudu visnepiemērotākajās vietās. To skaitā arī Rīgas koncertzāle. Visas sabiedriskās apspriešanas būs ķeksīša pēc vairāk kā jelkad, jo viss notiks pēc viena pareizā prāta…
  • Vēl man ir aizdomas, ka korupcijas shēmas RD zels un plauks. Pret to var mēģināt kaut ko darīt vienīgi modra un spēcīga opozīcija (JL+PiSa), kas būtu vienīgais Rīgas glābiņš. Dod Dievs, kaut nu viņiem pietiktu prāta palikt opozīcijā un nesašķelties!
  • Latviešu partijām pienācis pēdējais brīdis saprast, ka uz nākošajām vēlēšanām jāveido kopējs saraksts. Vēlāk var būt jau par vēlu. Piemēram, TB/LNNK + VL būtu tikuši RD. Bet patlaban abas partijas ir pie sasistas siles. Manuprāt, kopīgs saraksts būtu jāveido JL + PiSa + SCP + Libertas.lv + varbūt vēl kāds. Lai vēlētājs pats izvēlas, kam likt plusus un kurus izsvītrot. Ja tādā veidā tiktu realizēts saraksts jau šajās vēlēšanās, tiktu iegūtas ~11’500 balsis, kuras šobrīd mētājas miskastē. Tas dotu kādas papildus 3 balsis, kuras opozīcijai būtu ļoti noderīgas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *