Skip to content

RD ar 9000 Ls atbalstījusi pasākumu Krievijas jauniešiem

Pirms apmēram nedēļas sanāca satikt vairākus jauniešus no Astrahaņas, kuri vēlējās satikt kādu vietējo, lai viņiem kko Rīgā parāda un pastāsta. Protams, pajautāju, ko viņi dara Rīgā. Izrādās – piedaloties žurnālistikas konferencē kopā ar labākajiem žurnālistiem no Krievijas un citām valstīm, es droši par to jau būšu dzirdējis. Nebiju vis dzirdējis, bet mājās intereses pēc parakājos google, lai uzzinātu kaut ko vairāk.

Diezgan liels bija mans pārsteigums, neko neatrodot. Palīdzēja ķeršanās pie jauniešu Facebook profilu izpētes.

Atradu konferences vai, kā viņi paši to sauc – festivāla mājas un facebook lapu. Pasākums notiekot krieviski, pamatā paredzēts Krievijas un tās pierobežas iedzīvotājiem (kā jaunieši teica – dalībnieki esot no Krievijas un daži no Latvijas).

Interesantākais man šķita, ka pasākums norisinās ar Live Riga un Rīgas domes atbalstu. Kāpēc man un citiem rīdziniekiem ir jasponsorē pasākums lielākoties Krievijas jauniešiem, kas turklāt norisinās krievu valodā?

Mēģināju atrast informāciju par šo festivālu Rīgas domes un Live Riga mājas lapās. Neizdevās. SC un Ušakovu reklamējoši raksti RD mājas lapā sastopami biezā slānī, bet par šo pasākumu – ne vārda.

Rakstīju RD opozīcijas frakciju vadītājiem ar jautājumu, kā konkrēti izpaudies RD atbalsts žurnālistikas festivālam.

Ātri vien saņēmu atbildi no Olafa Pulka:

Paldies par vestuli. So lietu Vienotibas un citi opozicijas deputati nav atbalstijusi Izglitibas komitejas sede. Turklat vaditaja Aldermane GKR ir manijusies, jo bija paredzets, ka seminara piedalisies ari jauniesi no Somijas. Te ne smakas no viniem nav. Viss krieviski. Rigas dome no nodoklu maksatajukabatas izdalijusi 9000latus sim pasakumam. Diemzel, viniem vairakums. Atceresimies vekesanas 2013 gada 1 junija

Olafs Pulks

Vienotibas frakcijas vaditajs Rigas dome

Nu, ko lai saka? Te pilnīgi konkrēti darbos var redzēt, kas ir SC un „Gods kalpo Rīgai” prioritātes – pasākumi Krievijas jauniešiem krievu valodā. Nevis kaut kādi tur rīdzinieki.

Informēju par savu atklājumu Dienu, Lauku avīzi, Bez tabu (Tv3), Tautas balsi (LNT), Delfus, Tvnet-u, pietiek com, Māri Zanderu. Ikdienā regulāri lasu vienīgi Delfi un Tvnet. Delfiem šī tēma nav likusies publicēšanas vērta. Ja ņem vērā Delfu mīlestību pret Ušakovu, tas nepārsteidz. Savukārt Tvnet sagatavotais raksts sestdien labu laiku bija pats pirmais portālā.

Dienas sagatavotais raksts, kā informēja Dāvids, pieejams šeit.

Informācija no festivāla facebook lapas.

С 23 сентября по 6 октября 2012 года в Риге при поддержке Рижской думы, LIVE RĪGA, Правительства Астраханской области, коммерческого банка «Агросоюз» и российской компании «Окно-ТВ», пройдет II-ой Международный молодежный фестиваль телевизионных идей «Ты можешь!» В течение двух недель своим опытом на мастер-классах с молодыми людьми, выбравшими телевизионную карьеру, будут делиться самые известные российские тележурналисты, продюсеры, авторы популярных программ.

Фестиваль является своеобразной школой телевизионного мастерства. Для молодых людей, обучающихся различным телевизионным профессиям и уже работающим в этой сфере, будут проводиться занятия по сценарному и актерскому мастерству, монтажу, режиссуре, музыкальному оформлению, операторскому искусству и т.д.

Для участия в работе Фестиваля принимаются как коллективные, так и индивидуальные заявки не моложе 18 и не старше 25 лет, проживающих в России, а также в странах ближнего и дальнего зарубежья. Рабочий язык фестиваля – русский.

Во время фестиваля будет проходить конкурс телевизионных работ. Участникам будет предложено в течение их двухнедельного пребывания подготовить телевизионные проекты различных форматов и жанров на темы, тесно связанные с историей и повседневной жизнью Риги. На церемонии закрытия фестиваля будут объявлены победители, наиболее ярко воплотившие свои идеи.

Председатель конкурсного жюри фестиваля – глава Дирекции научно-популярных программ Первого канала Андрей Цвинтарный (Россия). В состав жюри также войдут известные российские телеведущие Владимир Березин, Кирилл Набутов, Екатерина Стриженова

Среди гостей и ведущих мастер-классов – телеведущие Арина Шарапова, Леонид Млечин, Алексей Лысенков, Михаил Зеленский, актер театра и кино Александр Носик.

2 thoughts on “RD ar 9000 Ls atbalstījusi pasākumu Krievijas jauniešiem”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *