Skip to content

Pusmērkaķis

Tvnetā publicists Otto Ozols pirms dažām dienām Lato Lapsam veltīja visai skarbus vārdus kāda viņa raksta ar nosaukumu “Mīlētais un ienīstais brūnais pusmērkaķis” sakarā.

Žurnālists Lato Lapsa, iespējams, beidzot ir pārkāpis to robežu, kura var novest pie ļoti bēdīgām sekām. Šobrīd atliek vien cerēt, ka kāds Latvijas nelabvēlis, pārcentīgs Kremļa aģents neiedomāsies pārtulkot spāņu valodā Lapsas neseno rakstu portālā «Pietiek.com». Lapsa sev ierastajā ironijā raksta par tikko mirušo Venecuēlas prezidentu Ugo Čavesu. Virsrakstu, maigi izsakoties, varētu raksturot kā izaicinošu. Stāstu par Čavesa dzīves gājumu Lapsa sāk šādi – «Mīlētais un ienīstais brūnais pusmērkaķis».

Grūti iedomāties, kas notiktu, ja vispārējo sēru laikā Venecuēlā par to pēkšņi ziņotu viņu masu mediji. Jāatceras, ka ļoti lielai daļai Venecuēlas iedzīvotāju Čavess ir gandrīz vai svētais. Iespējams, uz karstām pēdām Latvijai tiktu pieteikts karš, kas neizklausās nemaz tik nereāli, ņemot vērā, ka kaimiņu Baltkrievijā mīt viens no labākajiem Čavesa draugiem – Aleksandrs Lukašenko. Iespējams, Venecuēlā masveidā tiktu dedzināti Latvijas karogi. Varbūt arī nekas īpašs nenotiktu, Čavesam viņa dzīves laikā veltīti daudz biezu vārdu un neviens nepievērstu uzmanību tālās Latvijas kaut kāda žurnālista asprātībām. Bet viens gan ir pilnīgi skaidrs – prasītu vai neprasītu Venecuēlas varas iestādes Lapsas izdošanu, daļa Latvijas politiķu būtu gatavi viņu nekavējoties nogādāt Karakasas centrālajā laukumā, lai Čavesa piekritēji spriež «taisno» tiesu.

Pilns raksts šeit.

Drusku pabrīnījos, bet LL oriģinālo sacerējumu tā arī neizlasīju.

Šodien Tvnetā lasāma ziņa, kurai man bija un pat joprojām ir grūti noticēt.

Negaidītu uzaicinājumu no kāda Venecuēlas fonda, kas neformāli saistīts ar šīs valsts valdību, pagājušās nedēļas beigās saņēmis žurnālists Lato Lapsa.

Fonda pārstāvji Lapsu informējuši, ka gan par topošo grāmatu, gan par pietiek.com publicēto fragmentu uzzinājuši, pateicoties pazīstamā rakstnieka, publicista, domātāja un TV dīvja Otto Ozola (īstajā vārdā Mārtiņš Barkovskis) aizvadītās nedēļas nogales publikācijai portālā TVNET.

Tā kā fonda pārstāvji atšķirībā no pazīstamā publicista iepazinušies ar visu publicēto jaunās grāmatas fragmentu, ne tikai ar tā virsrakstu vien, viņi izjutuši patiesu cieņu pret autoru, kas neilgās uzturēšanās laikā Venecuēlā tik precīzi uztvēris šajā zemē un tās cilvēku prātos un sirdīs notiekošo.

Izsakot atzinību L. Lapsas paveiktajam darbam un vēloties tam vēl palīdzēt, Venecuēlas fonda pārstāvji ieaicinājuši topošās grāmatas autoru šonedēļ apmeklēt Karakasu, kur turpinās venecuēliešu atvadīšanās no Ugo Čavesa mirstīgajām atliekām, un arī piedalīties šajās atvadās. L. Lapsa šo piedāvājumu ar pateicību ir pieņēmis un jau 12. martā dodas ceļā.

Oriģinālais LL sacerējums “Mīlētais un ienīstais brūnais pusmērkaķis” lasāms šeit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *