Skip to content

Puce

  • Putni

Mans pēdējo dienu iecienītākais seriāls ir pūču būris. Apzinīgā vecumā brīvā dabā nevienu pūci neesmu redzējis, bet zooloģiskajā man tīri labi patīk piestāt pie viņām un pablenzt virsū kādu brīdi.

Jau apmēram mēnesi pūču būrī tiek perētas 3 olas. Dara to tikai mamma, tēvs dežūrē ārpusē un veic apsargdarbus. Vidēji divas reizes diennaktī pūču mamma izlido no būra uz vidēji 13 minūtēm. Pārējo laiku viņa sēž kastē uz olām. Kā viņa to var izturēt, īsti nesaprotu, bet neesmu jau pūce.

Kuru katru dienu vajadzētu izšķilties mazajiem pūčulēniem. Tad vecākiem sāksies rūpes ar pārtikas apgādi, jo jaunatne esot visai ēdelīga. Tā kā man personīgi peles jāķer nebūs, nevaru vien sagaidīt :).

Reizēm iedomājos, kas pūcei būtu sakāms, ja kāds viņai paskaidrotu, ka paprāvs cilvēku pulciņš vēro katru viņas kustību. Jo diez vai vairums cilvēku gribētu, lai viņu visu laiku kāds novēro. Kaut gan man personīgi, ja ar novērotājiem nekad mūžā nebūtu jāsazinās, tad manis pēc lai skatās ar. Īpaši, ja vēl viņi pieder citai sugai un manu valodu nesaprot :).

Starp citu, mazie ērgļi arī šogad grasoties filmēties.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *