Skip to content

Progresīvo niša

Bet nav jau nekāds brīnums, ka Progresīvie ir populāri. Tā arī paliks turpmāk, ja viens otrs neapjēgs elementāru lietu.

Ar ekoloģisko daudzveidību neklājas labi ne globāli, ne arī Latvijā. Ir cilvēki, kuriem tas nepatīk un cilvēki, kuriem par to ir vienalga.

Piemēram, man ir visai nacionāli uzskati un domāju, ka par demokrātiju nekas labāks nav izgudrots. Mani nepatīk ekoloģiskās daudzveidības samazināšanās.

Par ko man vajadzēja balsot pēdējās vēlēšanās?

Nacionālismu viscītīgāk allaž aizstāvējusi Nacionālā Apvienība.

Demokrātija, šķiet, nevienu nesatrauc. Nacionālo Apvienību jau nu noteikti nē, ja reiz vēlēšanās ilgstoši nekandidējušais Gerhards, kurš, nomainot ministrijas, mierīgi nomaina arī savu viedokli uz pilnīgi pretēju, atkal tiek klusītēm stumts ministra amatam, savukārt partijas biedri, publiski aicināti par šo jautājumu izteikties, klusē kā partizāni. Kauns par tādiem.

Ekoloģiskā daudzveidība visvairāk satrauc Progresīvos. Nemeklēšu citātus, bet tie gluži nebūs tikai atsevišķi gadījumi, kad Nacionālās Apvienības biedri vai atbalstītāji cilvēkus, kurus uztrauc dabas daudzveidība, uzskata par ērmiem, apsaukā vai labākā gadījumā vienkārši neņem galvā. Nekad neesmu sapratis šo aprobežotību. Visu Latvijai! Bet tikai ne rūpēties par Latvijas dabu!

Lūk, saite uz BirdLife International ziņojuma atreferējumu, kurā minēts, ka astotajai daļai pasaules sugu pašlaik draud izzušana. Arī to var ignorēt, bet tas ir gana nopietni, lai daļa līdzcilvēku par to vismaz aizdomātos.

Tad par ko man vajadzēja balsot? Ja man nebūtu svarīgs nacionālais jautājums, izvēle būtu diezgan viegla. Bet nekad nacionālisms visiem nebūs svarīgs. Tāpēc arī Progresīvie ir un būs. Ja ne konkrēti šie, tad radīsies cita partija ar līdzīgu ideoloģiju, līdzīgi kā Saskaņu nomainīja Stabilitātei. Un vainīgs pie progresīvu partiju ievēlēšanas ir ne jau parastais vēlētājs, bet partijas, kas savā augstprātībā un aprobežotībā ignorē vēlētāju vēlmes un vajadzības.

1 thought on “Progresīvo niša”

  1. Pingback: Latvijas blogāres apskats #219 (07.10.-13.10.) | BALTAIS RUNCIS

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *