Skip to content

Politiskais cirks

Pēdējā laikā bij. Satiksmes ministrs nācis klajā ar vairākiem domu graudiem. Skaļākie no tiem ir – lai TB/LNNK neķeras klāt LPP/LC cilvēkiem, citādi… būs slikti, kā arī šķietami neapšaubāmā pārliecība, ar kādu minētais kungs sevi skata Rīgas domes vadītāja amatā.

LPP/LC partijas reitings ir kaut kur pie 3 %. Patlaban viņam ir lielākas izredzes pilnībā palikt ārpus borta nekā kļūt par galvaspilsētas vadītāju. Var jau būt, ka naivo Rīgas elektorātu apmuļķos kārtējās pozitīvās reklāmas ar traktoriņiem, bet diez vai tas nozīmēs uzreiz lēcienu līdz kādiem 20 %. No otras puses Rīgā ir diezgan specifiska situācija, jo paredzams, ka apmēram 40% balsu varētu saņemt tā saucamās krievu partijas. Kā jau Latvijā ierasts, ar krieviem nekāda dižā strādāšana skaļi netiek apspriesta (pa kluso viss notiek), bet tas nozīmē, ka koalīcija jāsastāda visām latviešu partijām. Tostarp arī LPP/LC. Ļoti grūti gan iedomāties, ka pārējās partijas būtu ar mieru norīt tādu krupi kā Šleseru Rīgas mēra amatā, bet, nu, kas zina.

Es tomēr teiktu, ka viņa izredzes kļūt par mēru šobrīd nav lielākas par 10%. Un viņš pats ar LPP/LC to ļoti labi zina. Vienkārši, it kā pārliecinoši runājot no spēka pozīcijām, tiek dzīts cauri nekaunīgs blefs, tādējādi nonākot avīžu pirmajās lapās un iegūstot milzīgu un, liekas, visai iedarbīgu bezmaksas reklāmu. Par to rakstīts arī šeit.

Ļoti svarīgi, ka LPP/LC nav valdībā. Tā no malas tagad var vaimanāt par apgrieztajām māmiņu algām un iztaisīties par svētajām govīm. Faktiski LPP/LC galvenais elektorāts šobrīd ir visnaivākās māmiņas un tēti, naivākie reliģiozie cilvēki, kuriem smadzenes paskalojuši attiecīgi sprediķotāji un neliela saujiņa krievvalodīgo, kuri klausās LPP/LC vārdos, bet neskatās uz viņu darbiem, kas nebūt tik draudzīgi krievvalodīgajiem nav bijuši. Cerams, ka plašāks tas nepaliks.

Vispār jau partiju nosauktie mēru kandidāti tāds liels cirks vien ir. Reāli visticamāk iznāks tāpat kā ar prezidentu – piepeši uzradīsies kāds mistisks personāžs un par vecajiem kandidātiem visi vienā mirklī aizmirsīs.

Starp citu, vai tas, ka Dmitrijs Smirnovs, kurš izcēlies ar paziņojumiem par lata devalvēšanu un nepieciešamību Latvijai apturēt maksājumus uz ārzemēm, tūlīt iestāsies Lemberga V-pils partijā, nozīmē, ka Lembergs atbalsta devalvāciju? 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *