Skip to content

Piekrājies

Pēdējā laikā pasekojot līdzi tam, kas darās valstī, godīgi sakot, ir mazliet piekrājies. Man, piemēram, savu mūžu tas Parex nav bijis vajadzīgs, bet tā glābšanai tiks aizpumpēta mana – nodokļu maksātāja naudiņa. Tāpat ar visām koncertzālēm, bibliotēkām, amatpersonu vizītēm, Valdiņa vīna atvēsināšanas skapjiem, dzīvokļiem, Jūrmalas rezidencēm utt. Man tas viss pilnīgi nav vajadzīgs. Es vēl varbūt saprastu, ja to vajadzētu sabiedrības vairākumam. Bet vismaz tas vairākums, ko es pazīstu personīgi, ir savilkuši jostas un gaida vēl sliktākus laikus. Arī viņiem nav vajadzīgas šīs luksusa lietas. Un, sakiet, kādēļ man šī valsts kā tāda ir vajadzīga, ja jelkādas sociālās garantijas tiek apšķērētas un pirms krīzes tiek atlaisti policisti un ugunsdzēsēji, bet zemnieki, lai vispār tiktu uzklausīti, ir spiesti braukt uz galvaspilsētu ar traktoriem un uzstādīt ultimātus? Šī brīža emociju iespaidā uzskatu, ka man nevajag to visu.

Šī valsts ir izaugusi par kroplīgu veidojumu un tā mutācijas ir tā attīstījušās, ka vienkāršas ķirurģiskas operācijas vairs nav iespējamas. Patlaban, ja jāparedz kāda varētu būt šīs valsts nākotne, izskatās, ka viss iespējamais tiks pārdots un prihvatizēts, un viss, kas valstij būs palicis, būs atsevišķas ēkas, daži meži un milzīgi, milzīgi parādi bez jebkāda seguma. Pastāstiet, kādēļ man – vienkāršam pilsonim būtu šie parādi jāmaksā? Pēc kāda laika vai varbūt jau tagad lētāk varētu būt izsludināt valsts bankrotu. Galvenais, ka nav jau jēgas no visiem šiem kredītiem. Tiem dažiem simtiem cilvēku, kuri tai naudai būs pietuvināti, nav tikpat kā nekādas motivācijas šo naudu mērķtiecīgi ieguldīt Latvijas iedzīvotāju labā. Faktiski tā nonāks velns viņu zina kur, tikai ne tur, kur vajadzīgs, kā jau tas vienmēr ir noticis. Bet parādus atdosim mēs.

Reāli mēs būsim vergi. Jau esam. Bezjēdzīgi.

1 thought on “Piekrājies”

  1. O Beidzot Kāds arī nosauca lietas īstajos vārdos! Pilnīgi Tevi atbalstu un ceru, ka es un Tu nebūsim vienīgie, kas paudīs savu viedokli plašākai publikai un beidzot kāds sāks ieklausīties.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *