Skip to content

Personīgie izdevumi 2023 pret 2022

Tā kā veicu savu ienākumu un izdevumu uzskaiti, tad pēc laika ir interesanti paskatīties, kā aina mainījusies laika gaitā. Daļu no skaitļiem ielikšu te, lai salīdzinājums paliek man pašam viegli atrodams. Varbūt vēl kādam būs interesanti paskatīties uz citas mājsaimniecības izdevumiem, cik nu tos atklāšu. Detaļas par cilvēku skaitu, platību utt. variet nejautāt, jo, tie, kam tas būtu jāzina, to jau zina vai aptuveni nojauš.

Saka, ka 2023. gada inflācija esot 9%. Pēc subjektīvas sajūtas tā ir kādas četras reizes lielāka.

Neregulāri ienākumi tādi kā nodokļa atmaksa, vienreizēji valsts vai pašvaldības pabalsti vai kādu nevajadzīgu mantu pārdošana sludinājumos, salīdzinot ar pagājušo gadu, pieauga par 289%. Patīkami, bet vispār jau tāds piliens jūrā vien ir.

Ienākumi no darba algas palielinājās par 3,7%.

Dzīvokļa apdrošināšanas izdevumi pieauga no 76 uz 85 eiro. +12%.

Izdevumi par apsaimniekošanu, apkuri utt. pieauga no 2242 uz 2657 eiro. +19%

Izdevumi par elektrību kāpa no 286 uz 302. +6%. Joprojām visai pieticīgs pieaugums, par to paldies valsts atbalstam.

Par mobilā telefona sakariem agrāk maksāju 82 eiro, tagad 55. -33%. Atteicos no mobilā interneta, cik nu tarifu plāns to ļāva.

Par gāzi kāpums no 101 uz 150. +49%

Mājas internets bez visādām televīzijām. Bija 97, tagad 115. +19%

Bērnudārzs, privātais ar visiem pulciņiem, ēdināšanām utt. Kāpums no 1718 uz 2244. +31%. Divu gadu griezumā vispār kosmiski +188%. Un mums vēl tagad stāsta, ka audzinātājām esot ļoti mazas algas! Ekonomija te laikam tuvākajā laikā nesanāks, bet pēdējā laikā aizvien kritiskāk skatāmies arī uz saņemtā pakalpojuma kvalitāti.

Mašīnizdevumi, -31%. Kaut kas jāremontē bija, bet šoreiz nekas briesmīgi sāpīgs.

Ikdienas jeb gandrīz visi pārējie izdevumi. Tie ir lieli, bet uzskaite man nav pilnīgi precīza, jo katru nieku uzskaitīt nesanāk, lai arī kopumā cenšos. -20%. Šajā pozīcijā daudz ietekmē tas, vai esi bijis kādā ceļojumā, vai sanācis kāds liels, varbūt neplānots pirkums.

Kopējie izdevumi. +205%. Trīsreiz vairāk nekā pagājušajā gadā. 2023. gadā tikai pirmos četrus mēnešus izdevās būt plusos. Par šo man mazliet sāp galva, jo ātru zāļu nav.

1 thought on “Personīgie izdevumi 2023 pret 2022”

  1. Labs ieskats cita makā. Es dažus gadus atpakaļ arī izdevumus un ienākumus utt. piefiksēju, bet neko baigi neapkopoju. 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *