Skip to content

Pērs Hemgrēns, Henriks Vanforss – Būvējam māju no A līdz Z

Pienāca man dzīvē brīdis, kad pilnīgi mērķtiecīgi devos uz bibliotēku, lai sameklētu kaut ko par celtniecību, remontdarbiem. Ļoti labs informācijas avots ir youtube, bet atrast tajā globālajā miskastē tieši to, ko tev vajag, mēdz būt apbrīnojami grūti. Tāpēc nolēmu pamēģināt laimi ar grāmatām. Par tēmu bija vismaz padsmit grāmatu, bet tādas ņemamas izskatījās tikai divas. Šī un “Būvdarbi meitenēm” vai ar tamlīdzīgu nosaukumu. Man nav kauna lasīt meiteņu grāmatas, bet šī izskatījās nopietnāka. Starp citu, kāpēc “Būvdarbi meitenēm” izskatījās ņemama? Tāpēc, ka ir liela māksla vienkārši izstāstīt sarežģītas lietas. Neatkarīgi no nozares liela daļa profesionāļu to neprot un tas, starp citu, raisa pamatotas aizdomas, ka viņi īsti nemaz nesaprot, ko paši dara.

“Būvējam māju no A līdz Z” autori ir zviedri. Grāmatā ir ļoti daudz attēlu, tā aptver plašu tēmu klāstu, sākot ar mājas pamatiem un beidzot ar elektroinstalāciju. Un tagad pēc grāmatas izlasīšanas es esmu baigi gudrais, vai ne? Diemžēl nē. Grāmata ir izdota nu jau pasenajā 2012. gadā. Un Zviedrija nav Latvija. Protams, līdzību ir ļoti daudz, bet bieži vien lasīju un spriedu, ka, šķiet, Latvijā šīs lietas dara citādāk. Man trūka atbilžu uz “kāpēc jādara tieši tā” un mani interesējošās tēmas šķita aprakstītas pavisam skopi.

Nav jau tā, ka būtu sarakstītas muļķības vai ka būtu īpaši garlaicīgi lasīt. Tikai es tā arī nesaprotu šīs diezgan vispārīgās, lai arī pabiezās grāmatas mērķauditoriju.

Subjektīvais baudījums 5/10.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *