Skip to content

Par Vecrīgas apbūves plāniem

Rīgas dome paziņojusi par divām publiskām apspriešanām Vecrīgas teritorijā. Protams, par apbūvi. Ko gan citu Vecrīgā var iesākt?

Izskatās, ka uzņēmēji vēlas atjaunot senos laikus, kad Vecrīga bija ļoti maza, mūru iežogota teritorija, kur katrai zemes collai bija liela vērtība. Uz turieni viņi noteikti brauks ar Rīgas sabiedrisko transportu, jo automašīnu kabatā neiebāzīsi.

Attiecībā uz Vecrīgu tiek minēts mūžīgais arguments “vēsturiski te ir bijusi apbūve”. Ziniet, vēsturiski nav bijis arī Strēlnieku, Līvu un Doma laukumu, jo tie bijuši apbūvēti. Arī niecīgais Herdera laukums pie Doma baznīcas bijis vēl daudz mazāks, ko tagad pat grūti iedomāties. Vienīgais laukums, kurā būs pagrūti sameklēt vēsturisko apbūvi, ir Pils laukums. Tad atstāsim to kā vienīgo laukumu Vecrīgā?

Bet nu konkrēti.

Tiek plānots nonest vienu no dažām vēl atlikušajām Vecrīgas zaļajām teritorijām, vietā uzbliežot klucīgu piecstāvu viesnīcu.

Tas ir starp 13. janvāra ielu un Kalēju ielu, blakus Alberta laukumam un Vecpilsētas ielai.

 

Var argumentēt, ka turpat blakus taču ir vēl divas klucīgas ēkas. Bet, manuprāt, arguments “tāpat jau ir slikti” nenozīmē, ka vajadzētu tādā pašā garā arī turpināt.

Vispārējā infomācija šeit. Iesaku aplūkot arī planšeti ar vispārēju informāciju.

 

Otrā apspriešana ir par koku ciršanu aiz Melngalvju nama. Tur bliezīs kārtējo klucīgo piecstāveni. Par to vairs sabiedriskā apspriešana netiek rīkota. Nokavēts. Bet aplūkot planšeti var šeit.

Te taču tā prasās viena klucīga piecstāvene!

Koku ciršanai tiek rīkota atsevišķa publiskā apspriešana, tās planšete.

Es neesmu milzīgs koku mīļotājs, bet šoreiz es iebilstu. Lai labāk tur aug koki nekā stāv modernas piecstāvu šausmas.

Vecrīga ir jau pārāk pieklučota ar moderno arhitektūru. Tāpēc ir pilnīgi veltīgi cerēt, ka Rīgas domē kāds ar veselo saprātu būvniecības iecerēm noraus stopkrānu. Nosūtīt savu viedokli Rīgas domei nav pārāk grūti. Nav teikts, ka to noteikti ņems vērā, bet, jo vairāk iebildumu būs, jo lielāka iespēja, ka tā tomēr notiks.

Ja arī jums rūp Vecrīga, esiet tik laipni, padalieties ar šo informāciju tālāk un nosūtiet savu viedokli Rīgas domei.

6 thoughts on “Par Vecrīgas apbūves plāniem”

  1. Nevar beigt vien atkārtot, ka cilvēkiem ir jāpiedalās sabiedriskajā apspriešanā! Tā ir viena no nedaudzajām iespējām kaut ko mainīt. Kad projekts pieņemts, izmainīt prakstiski neko vairs nevar.

    Īpaši svarīgi Rīga, kuras vadībai ir vienaldzīgs pilsētas liktenis, galvenais pēc iespējas vairāk “noslauk” pilsētnieku naudas. Un vēlētājs vēl to atbalsta un balso par tiem pašiem runčiem, kuri no krējuma poda nevar izlīst.

  2. Es arī šausminos par Grēcinieka apbūves projektu… nu pavisam neiederēsies jaunbūve pie Melngalvju nama un pie Rātsnama :O vēl jocīgāk šķiet fakts ka okupācijas muzeja paplašināšanai tika likti šķēršļi, bet kaut kādai viesnīcai visas durvis vaļā :O

  3. Pingback: Latvijas blogāres apskats #67 (27.03.-02.04.). – BALTAIS RUNCIS

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *