Skip to content

Par vecām ēkām

Par visvecāko Rīgas ēku uzskata bijušo Svētā Jura baznīcu.

Jura_baznica

Tagad tajā atrodas Dekoratīvi lietišķās mākslas muzejs.

Nezinu, kā citiem, bet man šī ēkas ārējais izskats neliekas diez ko interesants. Tās puslīdz precīzs vecums (vairāk nekā 800 gadu), pēc ārējā izskata spriežot, diez vai ir nosakāms pat vislielākajiem ekspertiem. Jo gandrīz viss ir aizšpaktelēts, nokrāsots un saremontēts pa smuko.

Vasarā ņēmu rokā fotoaparātu un izstaigāju Vecrīgu, lai atrastu, manuprāt, interesantākās vietas, kuras vajag nobildēt vēl pirms tās ir aizgājušas nebūtībā vai tikušas nošpaktelētas, sakrāsotas un tikušas pie plastmasas logiem piedevām. Sabildēto produkciju kaut kad pakāpeniski sakrāmēšu Caurumā zem kategorijas Izzūdošā Rīga.

Par vienas otras ēkas laicīgo eksistenci sanāk iedomāties tikai, piepeši ieraugot palielu, tukšu pleķi tur, kur pavisam nesen agrāk bijusi māja. Nekad jau nevar zināt, kad tieši tās bēdīgā izskata mājiņas (reizēm itin glītas un nebūt ne briesmīgā stāvoklī esošas) pazudīs.

Principā vajadzētu izstaigāt ar fočiku rokās cauri krietni lielai Rīgas daļai, ķerot izzūdošās ēkas, bet man tas, visticamāk, tā arī idejas līmenī paliks.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *