Skip to content

Par RSS

RSS ir formāts, kādā iespējams saņemt dažādas ziņas, bloga ierakstus vai to komentārus. Kādēļ to lietot? Ja mums ir daudz interneta lapu, kuras reti tiek atjauninātas, kā piemēram, Caurums, ir diezgan neērti un ilgi katru reizi tās atvērt no jauna, lai pārliecinātos, ka atkal nekā nav. Tā vietā šis lapas ir iespējams salikt vienā sarakstā, kurā automātiski tiktu pārbaudīts, vai tajā norādītajās lapās ir parādījies kāds jauns ieraksts.

Programma vai spraudnis, kas darbojas ar lapu sarakstu, ir RSS lasītājs jeb RSS reader. Savā starpā tie atšķiras ar iespējām atjaunot sarakstu pēc noteikta laika perioda vai manuāli, izkārtojumu, noformējumu, pieejamību no interneta u.c. Daļai interneta pārlūku tie jau ir iebūvēti. Es personīgi lietoju Firefox spraudni Sage reader. Tas ir vienkāršs, neēd daudz atmiņas un atjauno lapu sarakstu tikai tad, kad pats to vēlos. Lai pievienotu lapu lasītāja sarakstam, nepieciešams attiecīgajā lapā atrast tās RSS adresi. Piemēram, Caurumam tā ir http://stacija.org/feed. Daļa lasītāju RSS adreses prot sameklēt paši.

Protams, ne visām web lapām ir RSS atbalsts. Svarīgi ir nesakraut sarakstā visu iespējamo, piemēram, sporta un ziņu portālus. Lapām, kuru informācija mainās bieži, RSS var lietot, bet varbūt pat ērtāk tās ir apmeklēt tāpat.

1 thought on “Par RSS”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *