Skip to content

Par ko nebalsot Rīgā

Izvēle šoreiz ir visai trūcīga. Patiesībā jau citus gadus nav bijis daudz labāk, bet tas tā. Prātīgi ieteikumi ir Mārim Zanderam. Es arī balsošu Rīgā.

Neiesaku balsot par:

Tautas partiju. Kopš tās pastāvēšanas šīs partijas cilvēki ir cītīgi aizstāvējuši savējos, ignorējot parastus mirstīgos cilvēkus. Uzskatu, ka šī partija ir galvenais vaininieks Latvijas ekonomiskajām un nemateriālajām problēmām.

Latvijas pirmo partiju / Latvijas ceļu. Kopš LPP dibināšanas tā ir izcēlusies ar agresīvu populismu un tikai savu interešu aizstāvēšanu. Reālos labos darbus kaut kā neatceros. Savulaik tieši LPP nogāza Repšes valdību, pēc kuras nāca treknie gadi savējiem Emša u.tml. izpildījumā. Tie, kuri tic Šleseram, parādiet, kur ir viņa reāli darbi, atcerieties, ko viņš solīja pirms pagājušajām Saeimas vēlēšanām, un ņemiet vērā, ka lai nu kas, bet pilsētas mērs viņš nebūs. Prognozēju to ar 90% varbūtību.

Zaļo un zemnieku savienību. Pēc reālajiem darbiem spriežot, šī partija vienmēr ir bijusi TP un LPP/LC, un arī visu pārējo partiju līdzi skrējēja. Neatceros tikpat kā nevienu gadījumu, kad šai partijai būtu oriģināla pozīcija kādā jautājumā. Ja nu vienīgi kriminālnoziegumos apsūdzētā Lemberga aizstāvības mēģinājumos. Kad bija zemnieku protesti, ZZS ieņemtā pozīcija ārēji varbūt likās stingra, bet reāli tā bija viņu vienīgā iespēja – lai pārāk nesaniknotu jau tā niknos zemniekus, vērsties pret jau tā nepopulāro valdību, kuras sastāvā paši bija. Arī ar zaļo interešu aizstāvību, nu, es gribētu redzēt vairāk darbu un mazāk solījumu. Nevalstiskās organizācijas savas intereses aizstāv daudz spējīgāk par šo partiju. Kur bija ZZS, kad Šlesers gribēja buldozerēt lielo ķīru kolonijas Rīgā?

Saskaņas centru. Ja kādam vēl bija šaubas, tad pēc grandiozā 9. maija svinībām, domāju, ka katram ir skaidrs, ka finansējums šai partijai nāk no austrumu puses, kur apbrīnojamas sagadīšanās pēc taisni pēdējos gados 9.05. tiek svinēts ar plašāku vērienu nekā agrāk. Ceru, ka kļūdos, bet vai tas nenozīmē, ka viņu mērķis ir padarīt Latviju par faktisku Krievijas koloniju, saglabājot šķietamu neatkarību? Reālo darbu no SC puses nav bijis un nebūs. Ja kāds par to šaubās, lai aizbrauc un Daugavpili un kādu no Kurzemes pilsētām un salīdzina redzēto.

LSDSP. Tāda apmēra populismu, kā no viņu puses, reti kur nākas redzēt un dzirdēt. Bet finansējuma šīm muļķībām viņiem nez kāpēc netrūkst. Vēl šī RD sasaukuma laikā LSDSP ar savām balsīm atbalstīja sevišķi sociāldemokrātisko Rīgas koncertzāles projektu. Tad jau es labāk izvēlētos LPP/LC vai TP, jo viņi vismaz nezaimo sociāldemokrātisma jēdzienu.

PCTVL, Dzimteni. Arī šo partiju darbi ir bijuši nekādi. Es savulaik runāju ar PCTVL par Rīgas koncertzāli un panācu pilnīgi neko. Manuprāt, tas arī par kaut ko liecina.

Pilsonisko savienību. Šī partija ir veidojusies no pārbēdzējiem un patlaban realizē visai apjomīgu reklāmas kampaņu, kura balstīta uz konkurentu nomelnošanu. Tas man liek jautāt – no kurienes viņiem nauda tam visam un kāpēc viņiem to kāds ir devis? Kāda balsotājam garantija, ka pēc brīža šīs partijas dalībnieki neaiziet uz nākošo projektiņu?

Neiesaku balsot arī par: Aivaru Aksenoku, Anatoliju Aļeksejenko, Gundaru Bojāru, Lauru Bulmani, Ivaru Gateru, Mihailu Gavrilovu, Daini Kalnu, Imantu Rākinu, Daini Staltu, Maiju Stefani, Juri Zaķi, Sergeju Zaļetajevu un Mariku Žuravļovu, jo viņi visi ir mainījuši savas politiskās piederības pagājušo četru gadu laikā, esot Rīgas domes deputāti.

Vēl es aicinātu rūpīgi padomāt pirms balsot par Visu Latvijai un Sabiedrība citai politikai. Šīs partijas nav bijis iespējams kārtīgi izvērtēt, jo tās nav bijušas pie varas. Sasolīt jau var visu ko. Man ir lielas aizdomas, ka VL varētu mēģināt aizliegt homoseksuālistu praidu, kurš pēc manām domām ir nekaitīgs pasākums pašauram interešu lokam. SCP mēģinājums vākt parakstus par referendumu pensionāru atbalstam arī nav vērtējams viennozīmīgi. Es gan toreiz šo iniciatīvu atbalstīju, tomēr ne gluži ar abām rokām…

Atlikumu pēc idejas varētu paskatīties Centrālās vēlēšanu komisijas lapā, bet jau otrās vēlēšanas pēc kārtas viņu galā kaut kas ir nobiris. Cerams, īslaicīgi.

2 thoughts on “Par ko nebalsot Rīgā”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *