Skip to content

Par ko balsot Rīgā?

Izvēlēties iespējams starp 12 sarakstiem.

Par Vienoti Latvijai, Alternative, Solidaritāti, Rīcības partiju neko daudz nezinu un tātad nav arī iemesla par viņiem balsot. Uzreiz svītroju arī Par dzimto valodu, jo dzimtā valoda, par kuru viņi ar rokām un kājām iestājas, ir krievu.

Īsti nav vērts analizēt arī Latvijas Zemnieku savienību, LSDSP, Latvijas Zaļo partiju un Reformu partiju. Nevienai no šīm partijām neredzu vērā ņemamu piedāvājumu un visas no tām pagātnē ir paspējušas būtiski diskreditēt sevi. Turklāt tās diez vai tiks pāri 5% barjerai.

Maza atkāpe par to, kādēļ nav vērts balsot par partijām, kuras paliek zem 5%. Lai arī, piedaloties vēlēšanās, tādējādi tiek samazināts procents lielajām partijām, teiksim, SC no 30.01 uz 30.00, tomēr pie reālo krēslu sadales tas it neko nemainīs. Mandātus sadala proporcionāli attiecībai starp partijām, kuras ir virs 5%.

Diezgan droši virs 5% Rīgas pašvaldībā tiks tikai trīs saraksti.

Ir tik ļoti daudz iemeslu, kādēļ nebalsot par Saskaņas centru, ka pat grūti uzskaitīt. Vājprātīga naudas šķērdēšana, savējo turēšana pie siles visādās padomēs, dažādu politisko pārliecību mainījušos cilvēku masveida uzsūkšana partijā, misters 20% Ameriks, pasākumu apmaksāšana Krievijas jauniešiem, Ušakova balsošana par krievu valodu kā Latvijas valsts valodu utt utjpr.

Paskatīsimies kaut vai vien pēdējo trīs dienu ziņas par SC saimniekošanu Rīgā un Jūrmalā:

  • Live Riga (Rīgas domes apakšuzņēmums, kurš dāsni dāļā naudiņu dažādām savējo aktivitātēm) sponsorē Latvijas krievu skolnieku dalību militārā nometnē Krievijā, par kuru pat mūsu citkārt tik ļoti klusējošā Drošības policija atzinusi, ka tā apdraud valsts drošību. http://www.delfi.lv/news/national/politics/raidijums-skolenu-dalibu-militara-nometne-krievija-atbalstijis-ari-liveriga.d?id=43327575
  • Jūrmalā SC savējo firmiņai izkārtojuši iespēju piepelnīties, nepiedaloties konkursos. No deputātu tikšanās ar vēlētājiem, kur par to uzdoti jautājumi, neērtie žurnālisti ar apsardzes palīdzību izraidīti. http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/464753-saskanas_centra_politika_firma_jurmala_pelna_bez_konkursa
  • Rīgas dome bez lieka trokšņa izpārdevusi poliklīniku ēkas Rīgas centrā, iespējams, savējiem. Poliklīnikas nākas likvidēt, daļa ārstu, iespējams, pārcelsies uz Rīgas pirmo slimnīcu, idejas autoru Ameriks nosaukt atsakās. http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/464752-rigas_dome_pardod_poliklinikas

Tiem, kuri uztraucas par savu bezmaksas transportu, apgalvoju ar 95% pārliecību, ka, lai kas arī nebūtu SC pēcteči, viņu ieviestās atlaides saglabāsies. Tās nost ņemtu tikai pilnīgi politiskie pašnāvnieki, jo tā nav lieta, kuru vēlētāji tā vienkārši aizmirsīs.

Pāri paliek divas partijas.

Vienotības cilvēki ir ļoti pieredzējuši darbā Rīgas domē – gan pozīcijā, gan opozīcijā. Tas nozīmē, ka viņi „zina drēbi”. Līdz ar to viņiem ir salīdzinoši ļoti konkrēta programma. Un vēl viens ļoti būtisks pluss – gadījumos, kad man vajadzējis kādreiz Vienotībai vai JL uzdot kādu jautājumu, nekad neesmu saskāries ar situāciju, ka atbilde būtu bijusi ilgi jāgaida. Protams, ir arī mīnusi – Vienotība ne vienmēr ir likusi vadošos amatos profesionāļus. Pa laikam ir uzpeldējis arī kāds korupcijas skandāliņš. Īsti nezinu kādēļ, bet mēra kandidāte Sarmīte Ēlerte nav populāra, jo vēl pavisam nesen vēlētāji viņu tieši Rīgas vēlēšanu apgabalā izsvītroja Saeimas vēlēšanās. Nezinu, kur Vienotības cilvēkiem bija prāts tieši viņu virzīt kā mēra kandidāti. Visticamāk, viņu izsvītros arī šajā reizē.

Par vairākumu Nacionālās apvienības biedru grūti pateikt ko vairāk kā – stāv un krīt par latvisku Latviju. Viņu zināmākie kadri paliek Saeimā un RD kandidējošie man ir visai sveši. Agrāk tēvzemiešu pusē dažādu šaubīgu elementu agrākos gados bija ka biezs, bet tagad viņu īpatsvars NA ir ļoti samazinājies. Par reālo teikšanu nezinu, grūti spriest. Mēra kandidāte Broka līdz šim nav bijusi īpaši zināma, bet atstāj inteliģenta cilvēka iespaidu. Manuprāt, piemērotāk NA būtu bijis Broku virzīt kultūras ministres amatam un enerģisko Jaunzemi-Grendi Rīgas mēra amatam.

Pirms kāda gada man ar nacionālismu vien būtu pieticis, lai balsotu par NA. Bet situācija ir mazliet mainījusies.

Gadījās izlasīt NA 4000 zīmju programmu, kurā pamanīju solījumu būvēt muzeju un koncertzāli. Uzdevu, manuprāt, elementāru jautājumu – vai ar koncertzāli domāts projekts uz AB dambja? Atkārtoju jautājumu reizes pieces dažādos veidos, bet atbildi tā arī neesmu saņēmis. Un vairs nav jautājums par koncertzāli, bet par komunikāciju ar elektorātu. Nav komunikācijas? Nu, tad nebūs arī balsu.

Spriežot pēc Vienotības un SC savstarpējiem komplimentiem, šīs partijas nopietni neapsver domu Rīgā strādāt kopīgi.

Reāli koalīcijas varianti šobrīd šķiet tikai divi. NA + Vienotība vai SC. Ja vēl kāda partija tiks pāri 5%, visticamāk tā pievienosies SC vai NA+Vienotībai atkarībā no tā, kam kopā būs vairāk balsu.

Līdz ar to nav pat lielas atšķirības, par ko balsot – NA vai Vienotību. Drīzāk tas ir jautājums – vai es vēlos, lai NA vairāk respektē Vienotību vai otrādi. Un es izvēlos Vienotību. Dēļ viņu pieredzes, konkrētības un noteikti dēļ komunikācijas ar vēlētājiem.

 

Īsi sakot, par Ušakovu nebalsojiet. Nečakarējiet dzīvi sev, man un līdzcilvēkiem. Par partijām, kas nav ne Vienotība, ne Nacionālā apvienība, var izrādīties, ka balsot nav bijis jēgas. Bet, ja pie teikšanas tiks NA+Vienotība, tad, visticamāk, milzīgas starpības nebūs, par kuru no abām partijām balss atdota.

Tags:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d