Skip to content

Par Godmaņa atkāpšanos

Mazlietiņ pat grūti noticēt, bet tiešām Godmanis ir atkāpies no amata. Es gan arī mazliet brīnos, ka viņš tik ilgi izturējis. Cilvēkam jābūt ar dzelzs nerviem, lai izturētu mūžīgos uzbraucienus, neuzticības izteikšanas utml. sviestus no visas koalīcijas. Manuprāt, viņš mierīgi varēja atkāpties ar visu cieņu jau pirms kāda brīža, kad bija skaidrs, ka esošā koalīcija savā starpā nesadarbosies. Bet var jau būt, ka no iekšpuses pavērās pavisam cita aina.

Bet bēdīgākais tagad tikai sāksies. Atceroties, kā gājis visās iepriekšējās valdības veidošanas sarunās, skaidrs, ka TP sevi pozicionēs kā galveno topošās valdības spēku. Būs jauns stabilitātes garants, nopietnas sejas un daudz, daudz cirka veltīta masu medijiem. Būs atkal kategoriski ultimāti koalīcijas partneriem tādi kā “ja nepieņemsiet mūsu izstrādāto krīzes novēršanas plānu, mēs nepiedalāmies” utt. Atvainojiet, bet es neticu, ka visas labējās partijas ir spējīgas vienoties par vienotu koalīciju. Tādā gadījumā TP būtu jāatzīst savas kļūdas un jānoiet sānis, bet viņi to nedarīs. Ja vien nav iecerējuši paklusām nozāģēt jauno koalīciju ar sīkām cūcībām, lai pēc tam varētu teikt – re, kā viņiem nekas nesanāca! Masu medijiem gan šīs būs zelta laiks, jo politiķi atkal bārstīsies ar populistiskiem apgalvojumiem, solījumiem un zākās oponentus vēl vairāk nekā parasti. Vispār jau masu mediju interesēs ir, lai jebkura krīze būtu mūžīga, bet tas tā.

Izskatās, ka vienīgais, kas no šī bardaka spētu izvest, man liekas, ir jaunas Saeimas vēlēšanas. Var jau būt, ka es kļūdos, bet, ja arī kaut kāda valdība tiks sastādīta ar dāsni pārstāvētu LPP/LC, TP (un arī ar ZZS un TB/LNNK tikai mazliet mazākā mērā) valdībā, labāk nekļūs. Saeimā ir jābūt citām proporcijām esošo partiju vidū. Tikai tad kaut kas varēs kustēties uz priekšu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *