Skip to content

Par emancipāciju un džentlmeņiem

Saskaņā ar maniem personīgajiem novērojumiem diezgan liela daļa Latvijas sieviešu vēlas, lai pret viņām izturas, tā teikt, džentlmeniski. Atver durvis, palīdz uzvilkt mēteli, nopērk ziedus, nes visādus smagumus viņu vietā utml. OK, lai tā būtu. Bet tajā pašā laikā vārgās, neaizsargātās sievietes ir emancipējušās tik tālu, ka paģēr vismaz vienādas tiesības ar vīriešiem. Šī pretruna pamatīgi sarežģī vīriešu dzīves.

  • Tu viņai palīdzi nest iepirkumu maisiņu – tātad uzskati par vārgāku.
  • Tu viņai nepalīdzi nest maisiņu – esi rupeklis un netieši liec viņai pazemoties, pieprasot, lai veic šo darbību.
  • Tu viņu palaid tramvajā apsēsties – uzskati viņu par vecu vai vārguli.
  • Tu viņu apsēsties nepalaid – domā tikai par savas pakaļas ērtībām.
  • Tu viņai izsaki komplimentu – tātad pieglaimojies, tev ir kaut kas aiz ādas un gribi viņu ievilkt gultā.
  • Tu viņai komplimentus nesaki – tātad viņa tev patiesībā nemaz nepatīk.

Un tā tālāk. Es savos piemēros mazliet pārspīlēju, bet doma ir skaidra. Nevaru teikt, ka personīgi ļoti pārdzīvoju par šo problēmu, bet ir bijuši nepatīkami brīži, kad no manis ir gaidīts viens, bet esmu rīkojies tieši pretēji. Domāju, ka ikvienam vīrietim tā ir gadījies. Ja tam visam pieiet diezgan nopietni, ir sarežģīti, jo cik sieviešu – tik uzskatu par to, kādam jābūt vīrietim. No vienas puses nav jau svarīgi izpatikt visiem tiem stereotipiem, bet no otras – kā tu iepatiksies kādai vajadzības gadījumā? Ja nu tieši tad tu aizšauj par garām par grādiem 180?

Mīļās sievietes, lūdzu, esiet saprotošas pret mums, ja kādreiz aizšaujam greizi un nekautrējieties mums darīt zināmas savas vēlmes. Mēs jau neesam ļauni, vienkārši – jūs esiet tik ļoti atšķirīgas :)!

1 thought on “Par emancipāciju un džentlmeņiem”

  1. man liekas, galvenais ir čubināt, lutināt un izturēties džentlmeniski pret īsto meiteni 🙂 pārējās ir sekundāras. dauc kas atkarīgs no situācijas, vēlmēm, audzināšanas utml.
    taisnība vien ir, kas citai var likties kā vispārpieņemta norma, citai būs pārlieku bezkaunīga uzbāšanās 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *