Skip to content

Par ceļu stabiņiem Zaķu ielā

Zaķu iela ir neliela ieliņa Avotu ielas apkaimē. Agrāk biju rakstījis par tajā izvietotajiem akmeņiem. Autovadītāju dēļ tie pildīja ceļu stabiņu funkcijas.

Rīgas dome bija solījusi līdz pagājušā gada beigām rast risinājumu un tas arī tiešām tika izdarīts. Gandrīz visā ielas garumā vienā brauktuves pusē tika uzstādīti plastmasas stabiņi. Pagāja kādi četri mēneši. Tagad tur paveras šāda aina.

Tieši blakus kāds onkulis bija izvedis pastaigāties laukā sunīšus un apjautājos viņam, kas noticis. Viņš pastāstīja, ka uzdarbojušies huligāni. Esot izsaukta policija. Tā esot atbraukusi, pateikusi, ka neko tur nevarot darīt un aizbraukusi. Pēc tam viņš sazinājies ar pašvaldības policiju. Tā pavēstījusi, ka, ja uz vietas jau esot bijusi valsts policija, tad viņiem tur vairs nekas neesot darāms. Onkulis dusmīgs uz valsti. Rāda man uz netālajām novērošanas kamerām, kurās taču visam vajadzēja būt nofilmētam. Esot varēts taču tos huligānus uz karstām pēdam noķert! Bet nekā.

Gribētos cerēt, ka no šī gadījuma tiks gūta kāda mācība. Vai nu tiks uzstādīta papildus novērošanas kamera Zaķu ielā, vai arī stabiņus izveidos izturīgākus.

Mazliet citādāki stabiņi, bet ar līdzīgām funkcijām pie Matīsa ielas dzelzceļa pārbrauktuves neizturēja pat nedēļu. Tur gan trotuāram ir augsta apmale atšķirībā no Zaķu ielas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *