Skip to content

Par biedrību "Latvijas attīstībai"

Nesen masu medijos parādījās informācija, ka E.Repše ar domu biedriem dibina biedrību „Latvijas attīstībai”, kas pēc tam, iespējams, pārtapšot partijā. Galvenā rūpe – ekonomikas attīstība. Nekā konkrētāka.

Šodien var palasīt, ka ekonomikas attīstība, redz, nozīmējot nolikt malā nacionālos jautājumus (viss jau tāpat ir kārtībā?).

Pašlaik ir skaidrs, ka priekšlikumu apzināšana un apkopošana ilgs vienu vai divus gadus, taču «Latvijas attīstībai» mērķis ir ideju īstenošana līdz Latvijas simtgadei 2018.gadā, lai no ekonomikas viedokļa būtu «daudz attīstītāka un sabalansēta, daudz konkurētspējīgāka valsts».

Ko nozīmē „attīstītāka, sabalansēta un daudz konkurētspējīgāka”, sīkāk, protams, neatšifrējas. Katrs pats var saprast ko grib. Reāli tas visticamāk nozīmēs kaut ko līdzīgu jau ne pārāk sen piedzīvotajiem Repšes laikiem. Tolaik gan galvenā prioritāte bija korupcijas apkarošana, bet kopumā – brīvais tirgus, turpinām (pieļaut) Latvijas īpašumu iztirgošanu ārzemniekiem, intensīvi aicinām investorus (ar mērķi aizvest no Latvijas pēc iespējas vairāk naudas) utt.

Jāņem vērā, ka ZRP un Vienotība ideoloģiski biedrībai „Latvijas attīstībai” ir ļoti līdzīgas. Kādēļ tiek veidota jauna biedrība / partija, ja varētu tās pašas idejas attīstīt jau esošajās?

Lūk, viena no dibinātājiem – Edgara Jaunupa viedoklis.

Skaidrojot savu aizvirzīšanos no «Vienotības» un biedrības izveides apsvērumus, viņš norādīja, ka jau neilgi pēc 11.Saeimas vēlēšanām iezīmējās nacionālā jautājuma izvirzīšanās priekšplānā un darbam koalīcijā izvēlēta Nacionālā apvienība. Tomēr, pēc Jaunupa domām, valdībā būtu vajadzējis ņemt «Saskaņas centra» (SC) politiķus, kuri tur darbotos līdz ar latviešu politiķu stabilu vairākumu. Ja tā būtu noticis, droši vien viens no SC līderiem Nils Ušakovs nebūtu parakstījies par krievu valodu un nebūtu izrietējuši tālākie notikumi ap valodu referendumu, kas Latvijas darba kārtībā bijuši pēdējā pusgada laikā, pastāstīja Jaunups.

Tātad no ZRP jaunais veidojums atšķirsies ar kompetentāku sastāvu, bet no Vienotības ar vēlmi redzēt valdībā SC. Acīmredzot tieši pēdējais arī ir biedrības dibināšanas iemesls.

Paldies Edgaram par atklātību. Vai nu viņam ir īpatnēja izpratne par jēdzienu neatkarība, vai arī tā Edgaram absolūti nav svarīga. Es nekad mūžā nebalsošu ne par vienu veidojumu, kura vadošie biedri uzskata, ka vajag valdībā aicināt Vienotās Krievijas piedēkļus.

Varbūt biedrību vajadzēja saukt par „Saskaņas centrs (latviešiem)”?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *