Skip to content

Par ANO likvidācijas nepieciešamību

Es varu saprast, ka ES valstu politiķi, īpaši Latvijas raustās kaut ko stingrāku pateikt Ukrainas virzienā. Protams, tas ir nepiedodami un noziedzīgi gļēvi, bet vismaz mazliet saprotami. Bet vienu gan es nesaprotu.

Pasaulē ir liela starptautiska organizācija, kuras izvirzītie mērķi ir veicināt un sekmēt sadarbību starp valstīm starptautiskajās tiesībās, drošības jautājumos, ekonomiskajā attīstībā, cilvēktiesību, demokrātijas un miera jautājumos. Tā apvieno sevī 193 valstis un tai ir pat pašai savi drošības spēki.

No masu medijos publicētā un google atrodamā šķiet, ka organizācija ir beigusi eksistēt jau krietni sen. Tas ir, gandrīz pilnīgs klusums par jebko, kas notiek Ukrainā. Laikam nav svarīgi, redziet.

Protams, es atkal saprotu, kādēļ tas tā. Organizācijas struktūra ir nedemokrātiska un mūsu lielajai kaimiņvalstij šajā organizācijā ir neproporcionāli un nejēdzīgi liela teikšana visos jautājumos.

Es nesaprotu, kam tāda organizācija ir vajadzīga. Kad notiek nemieri, tiek slepkavoti cilvēki, tā nevis nodarbojas ar saviem tiešajiem pienākumiem, bet tērē manu naudu nezin kādām muļķībām.

Tā, protams ir Apvienoto Nāciju Organizācija jeb ANO.

Ukraiņi paši saskata pamatu iesūtīt ANO miera uzturēšanas spēkus. ANO to droši vien nesaskatīs nekad, lai kas arī Ukrainā nenotiktu.

Es uzskatu, ka Latvijai un citām pasaules valstīm ir jāpārvērtē ANO jēga, ANO darbības praktiskie rezultāti pēdējos gados un attiecīgi jārīkojas. Tas ir, no ANO jāizstājas vai arī tā jālikvidē.

Svaigākos datus par Latvijas iemaksām ANO budžetā atrast neizdevās, bet 2011. gadā tie bijuši apmēram 500’000 Ls.

Tags:

1 thought on “Par ANO likvidācijas nepieciešamību”

  1. Jā, tieši to pašu iedomājos arī šovakar paskatoties tiešraides no Maidan Kijevā. Traki viņiem tur. Un sajūta ir tāda, ka pārējai pasaulei ir dziļš pohuj, kas tur notiek 🙁

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *