Skip to content

Nopietno ziņu monopolizācija

Diezgan nepatīkama, varbūt pat traģiska ziņa ir BNS un LETAs nonākšana viena īpašnieka kabatā. Tas nozīmē, ja šis īpašnieks izvēlēsies par kaut ko, teiksim, situāciju Krimā, klusēt, pārējie, īpaši interneta Latvijas populārie mediji par to ziņos jūtami mazāk.

Ar masu medijiem mums jau tā ir bēdīgi, tagad vēl šāds trieciens. Tiem, kas neapjauš LETAs un BNS reālo ietekmi, iesaku paskatīties delfu, tvnet-a u.c. nopietno ziņu avotus.

Praktiski nedomāju, ka tas notiks, bet tīri teorētiski jau neviens neliedz šos abus uzņēmumus pārdot tālāk, teiksim, kādai offshore organizācijai, kas tieši vai pastarpināti pieder Kremlim. Ja to prasmīgi īstenotu, būtu iegūta milzīga kontrole pār bezmaz visām nopietnā gala ziņām Latvijā.

Neviens jau arī nav teicis, ka jaunajam īpašniekam vismaz kāda sakne neaug no Austrumiem.

1 thought on “Nopietno ziņu monopolizācija”

  1. Valsts iestādēm krietni pieaugs izmaksas. Gandrīz visas iepirka ziņu lentu vai mediju monitoringu, turpmāk konkurences vairs nebūs un monopolists noteiks cenu. Monopola apstākļos, manuprāt, valstij būtu jārīko centralizētais pasūtījums par visām iestādēm kopā, lai fiksētu izmaksas, kā arī jāuzliek konkrētas prasības nomaksātā sociālā nodokļa apjomam. Līdz šim BNS visiem maksāja autorhonorārus, noteikti gribēs ierast vēl vairāk.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *