Skip to content

Nodoklis par neizīrētu nekustamo īpašumu

Derētu ar tādu paprāvu nodokli aplikt neapdzīvotos, neizīrētos nekustamos īpašumus un ieviest efektīvus kontroles mehānismus, lai neļautu to viegli apiet, teiksim, bieži mainot deklarētās dzīves vietas, slēdzot fiktīvus īres līgumus utml. To pat varētu piemērot tikai Rīgai vai lielākajām Latvijas pilsētām. Tādējādi dzīvokļu spekulanti būtu mazāk ieinteresēti turēt savā īpašumā tukšus dzīvokļus vai nekustamo īpašumu kā tādu. Līdz ar to celtos valsts ieņēmumi, būtu lielāks piedāvājums nekustamo īpašumu īres tirgū, kristos cenas, daļēji atvieglotos denacionalizēto īres namu īrnieku problēmas un nabadzīgākajiem iedzīvotājiem būtu lielākas iespējas kādā kritiskā brīdī nepalikt uz ielas.

Kāpēc vienam cilvēkam var piederēt trīs dzīvokļi, no kuriem par vienu vai diviem viņš varbūt ir gandrīz aizmirsis, bet cits cilvēks var mierīgi palikt un dzīvot bez pajumtes?

Tags:

2 thoughts on “Nodoklis par neizīrētu nekustamo īpašumu”

  1. cenas reāli no tā nemazināsies, jo maksa par apkuri un komunālajiem kopumā celsies. izīrēt tikai par komunālajiem, lai dzīvoklis būtu apdzīvots – maz ticams, ka atradīsies kāds, kas būtu ar mieru (izņemot ga’dijumus, ja izīrē, piemēram, radiniekiem vai etc).

  2. Nu, ņemot vērā inflāciju, reāli cenas kopā ar komunālajiem varbūt arī nesamazinātos. Bet pliko īres maksu bez komunālajiem uz leju tomēr tā varētu padzīt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *