Skip to content

Neatbildētie jautājumi

Šoreiz man filma ir pārtrūkusi un un mana cītīgā sekošana politikas un ekonomikas jaunumiem nav līdzējusi saprast vairākus svarīgus jautājumus. Es tiešām nespēju saprast, kāpēc tiek celti nodokļi medicīnas precēm, grāmatām utml. Vispār nesaprotu, kāpēc tiek celti nodokļi. Vēl es nesaprotu, kāpēc vajag aizņemties naudu, kuru pēc tam iebērs tajā pašā caurajā valsts kases zeķē. Turklāt, uz kādiem nosacījumiem SVF aizdod naudu Latvijai?
Negribas gluži kliegt, ka min. prez. un fin. min. būtu galīgākie stulbeņi. Gan jau viņu rīcībai ir kāds pamats, pat, ja tas netiek stāstīts citiem. Bet tīri cilvēcīgi visu mūsu nelikumīgi ievēlēto Saeimu gribētos aiztriekt prom no Latvijas un lielu daļu deputātu sastūķēt cietumos. Tikai kopš nesekmīgās lietussargu revolūcijas diez vai vispār jelkas izdosies. Valdiņš, kā pats teicies, Saeimu atlaidīs vienīgi, ja tā būs rīcībnespējīga. Tas nozīmē ka viņi var darīt jebko, ja vien spēj to darīt.

2 thoughts on “Neatbildētie jautājumi”

 1. Nu kas tur ko nesaprast. Nodokļi būtībā netiek celti. Ok, viss sanāks nedaudz nedaudz dārgāk, bet arī nedaudz nedaudz tiek paceltas algas (pazeminot IIN)

  Tā kā itkā viss izlīdzinās – bet ideja, manuprāt vienkārša. PVN ir iekasēt vieglāk nekā IIN, jo IIN apiet maksājot algu aploksnēs un visādās citādās mahinācijās.

  15% algu samazinājums budžeta iestādēm gan ir kaut kas bēdīgs, jo kam par cik jāsamazina izlems iestāžu vadītāji – tas nozīmē, ka sev un draugiem algas varēs atstāt kādas bija, bet pārējajiem un savu algu saglabāšanas rēķina – piegriezt skābekli.

  Saeimas atlaišana? WTF – domā, ka tie, kas saeimu nomainīs būs kautkas labāks – vakardienas saemas TV tiešraidēs ļoti labi redzams, ka tur bērnudārzs ir viņi visi – neviens neklausās, ko citi runā. Tikai tad, kad kāds treknais, svarīgais uznāk tribīnē, tad ir klusums. Kas viņus nomainīs? Tur neviens gudrs cilvēks ar uguni iet negribēs.

 2. IIN kritīsies par 2%, kamēr PVN kāps par 3% vai 5%. Vienalga sanāk mīnusi, turklāt pamatīgi cieš tie, kuri IIN nemaksā.
  PVN maksāšanu varbūt apiet ir sarežģītāk nekā nemaksāt IIN, bet ar PVN atmaksu arī var izkrāpt lielas summas no valsts, nesen VIDs jau vienu tādu grupējumu noķēra.
  Un, jā, es tomēr esmu optimists un domāju, ka trakāku variantu par patreizējo būtu ļoti grūti ievēlēt. Un tie gudrie cilvēki tomēr ir un, ja vēl pameklē, tad arī daži godīgi. Tu tači negribi teikt, ka viņi visi ir muļķi?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *